Bronisława RYCHTER-JANOWSKA „Jesienny dworek”

„Jesienny dworek”

olej, tektura, 34,5 x 50 cm,
sygn. p.d.: B. Rychter-Janowska

Cena wywoławcza:
5 500 zł
Cena uzyskana:
8 200 zł

Malarka, kształciła się w akademii monachijskiej (1898-1901), naukę kontynuowała w akademii florenckiej i w Rzymie, a także w Krakowie u Stanisławskiego. W latach 1909-1910 prowadziła szkołę malarstwa w Starym Sączu. Malowała niewielkich rozmiarów pejzaże, widoki dworów polskich, ich stylowe wnętrza, martwe natury i portrety.

Poz. 1, „Jesienny dworek” - kontakt