DESA Katowice - ul. Mariacka 10 - 24 marca 2007 - godz. 16.00

: mechanizm z systemem bicia godzin i półgodzin, z budzikiem i repetierem na daszku, z pieczęcią Made in France, emaliowana tarcza z dekoracją malarską (akt na tle pejzażu), mosiężna obudowa dekorowana emalią komórkową, ścianki boczne, przednia, tylna i daszek wypełnione fazowanymi szybkami, wym.: 16 x 10 x 9 cm;
Francja, ok. 1880
ZEGAR PODRÓŻNY Z EMALIĄ KOMÓRKOWĄ
mechanizm z systemem bicia godzin i półgodzin, z budzikiem i repetierem na daszku, z pieczęcią Made in France, emaliowana tarcza z dekoracją malarską (akt na tle pejzażu), mosiężna obudowa dekorowana emalią komórkową, ścianki boczne, przednia, tylna i daszek wypełnione fazowanymi szybkami, wym.: 16 x 10 x 9 cm; Francja, ok. 1880
Cena wywoławcza:
3 400 zł
Cena uzyskana:
3 400 zł

Poz. , Aukcja nr 69 - 24.03.2007 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 69 - 24.03.2007 - kontakt

: mechanizm nie sygnowany, z systemem bicia godzin, półgodzin i kwadransów,  tarcza  emaliowana, sygnowana (napis nieczytelny), z cyframi rzymskimi, obudowa brąz złocony, srebrzony, klosz szklany, drewniana, barwiona na czarno podstawa, mechanizm zegara umieszczony między dwoma kolumnami oplecionymi girlandą, zamkniętymi półkolistym łukiem z ażurowym zwieńczeniem, za wahadłem ażurowy motyw liry,  wym.: 46,5 x 27 x 17 cm; Brno (?), ok. 1850
ZEGAR KOMINKOWY
mechanizm nie sygnowany, z systemem bicia godzin, półgodzin i kwadransów, tarcza emaliowana, sygnowana (napis nieczytelny), z cyframi rzymskimi, obudowa brąz złocony, srebrzony, klosz szklany, drewniana, barwiona na czarno podstawa, mechanizm zegara umieszczony między dwoma kolumnami oplecionymi girlandą, zamkniętymi półkolistym łukiem z ażurowym zwieńczeniem, za wahadłem ażurowy motyw liry, wym.: 46,5 x 27 x 17 cm; Brno (?), ok. 1850
Cena wywoławcza:
8 000 zł