DESA Katowice - ul. Mariacka 10 - 24 marca 2007 - godz. 16.00

: dzbanek, dzbanuszek na mleko, cukiernica, taca , srebro tłoczone, odlewane, koliste spłaszczone korpusy z uchwytami i podstawami naśladującymi bambus, powierzchnie dekorowane reliefowym motywem kwitnącej wiśni i kwiatów, taca z dwoma uchwytami, na drewnianym lustrze malowany motyw kwiatów i gałązki kwitnącej wiśni, waga (bez tacy) 993 g, srebro pr. 3 (800), cechy austro-węgierskie (1872-1922), monogram złotnika B.F.; Wiedeń, ok. 1910
KOMPLET DO HERBATY Z MOTYWEM KWITNĄCEJ WIŚNI
dzbanek, dzbanuszek na mleko, cukiernica, taca , srebro tłoczone, odlewane, koliste spłaszczone korpusy z uchwytami i podstawami naśladującymi bambus, powierzchnie dekorowane reliefowym motywem kwitnącej wiśni i kwiatów, taca z dwoma uchwytami, na drewnianym lustrze malowany motyw kwiatów i gałązki kwitnącej wiśni, waga (bez tacy) 993 g, srebro pr. 3 (800), cechy austro-węgierskie (1872-1922), monogram złotnika B.F.; Wiedeń, ok. 1910
Cena wywoławcza:
10 000 zł

Poz. , Aukcja nr 69 - 24.03.2007 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 69 - 24.03.2007 - kontakt

: srebro tłoczone, szkło bezbarwne, szlifowane, trójkątna podstawa z trzema obręczami na pojemniki, dwa szklane naczynia ze srebrnymi  pokrywkami i łyżeczkami, szklana miseczka, wydatny uchwyt ze stylizowanymi motywami roślinnymi, wys. 22 cm, srebro pr. 13 (812); Niemcy, poł. XIXw.
KOMPLET DO PRZYPRAW
srebro tłoczone, szkło bezbarwne, szlifowane, trójkątna podstawa z trzema obręczami na pojemniki, dwa szklane naczynia ze srebrnymi pokrywkami i łyżeczkami, szklana miseczka, wydatny uchwyt ze stylizowanymi motywami roślinnymi, wys. 22 cm, srebro pr. 13 (812); Niemcy, poł. XIXw.
Cena wywoławcza:
2 200 zł
Cena uzyskana:
2 300 zł

: srebro tłoczone, złocone, szkło bezbarwne, korpus w formie kolistej puszki na płaskiej podstawce, z pokrywką, całość dekorowana reliefowym motywem kwiatów i owoców, wys. 8 cm, śr. 17 cm, sr. pr. 800, niemieckie cechy po 1886, złotnik Ernst Hesterman; Niemcy, ok. 1930
SREBRNE NACZYNIE DO KAWIORU
srebro tłoczone, złocone, szkło bezbarwne, korpus w formie kolistej puszki na płaskiej podstawce, z pokrywką, całość dekorowana reliefowym motywem kwiatów i owoców, wys. 8 cm, śr. 17 cm, sr. pr. 800, niemieckie cechy po 1886, złotnik Ernst Hesterman; Niemcy, ok. 1930
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
2 400 zł

: sześć solniczek i sześć łyżeczek, srebro tłoczone, złocone, pr. 1 (950), francuska cecha (od 1838), monogram złotnika MR; wkłady z bezbarwnego szlifowanego szkła, tekturowe etui z firmowym nadrukiem Maison Blanche Besson et Guilloud, Lyon,
Francja, k. XIXw.
KOMPLET SREBRNYCH SOLNICZEK
sześć solniczek i sześć łyżeczek, srebro tłoczone, złocone, pr. 1 (950), francuska cecha (od 1838), monogram złotnika MR; wkłady z bezbarwnego szlifowanego szkła, tekturowe etui z firmowym nadrukiem Maison Blanche Besson et Guilloud, Lyon, Francja, k. XIXw.
Cena wywoławcza:
2 700 zł
Cena uzyskana:
2 700 zł