Ignacy ZYGMUNTOWICZ (Czesław WASILEWSKI) "Targ koński"

Aukcja nr 65 - 14.10.2006

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (Czesław WASILEWSKI)
"Targ koński"

olej, płótno, 50 x 80 cm;
sygn. p.d.: I. Zygmuntowicz

Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł

Był popularnym w okresie międzywojennym malarzem-samoukiem. Tworzył obrazy o tematyce rodzajowej inspirowane malarstwem Brandta, Chełmońskiego i Kossaków. Malował zaprzęgi, kuligi, polowania, ułanów.

Poz. 8, "Targ koński" - kontakt