Max Friedrich RABES "Pejzaż z Gebel el-Silsile nad Nilem", 1899

Aukcja nr 65 - 14.10.2006

Max Friedrich RABES
"Pejzaż z Gebel el-Silsile nad Nilem", 1899

olej, płótno, 66 x 99,5 cm;
sygn. p.d.: Max Rabes (18)99;
l.d.: Gebel Silsile;
na krosnach (górna poprzeczka) napis autorski:
Gebel Silsile (Nubien) Max Rabes Berlin.

Cena wywoławcza:
8 000 zł

Urodzony w Szamotułach (Samter) pod Poznaniem niemiecki malarz, rzeźbiarz i ilustrator. Kształcił się u Paula Graeba, był związany z berlińskim środowiskiem artystycznym. Wiele podróżował, m.in. do Włoch, Grecji, Dani, Rosji, Turcji i Egiptu. Jego bliskie impresjonizmowi malarstwo sztalugowe to głównie pejzaże i sceny rodzajowe. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzeów w Berlinie, Dessau, Monachium i Wiedniu.

Poz. 9, "Pejzaż z Gebel el-Silsile nad Nilem", 1899 - kontakt

Max Friedrich RABES