Antoni PROCAJŁOWICZ "Letni dworek"

Aukcja nr 65 - 14.10.2006

Antoni PROCAJŁOWICZ
"Letni dworek"

akwarela, papier, 27,5 x 36,5 cm;
sygn. l.d.: A.S. Procajłowicz

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Cena uzyskana:
2 200 zł

Malarz, uczeń krakowskiej SSP (1896-1901) w pracowniach Cynka, Malczewskiego, Wyczółkowskiego i Stanisławskiego. Poza malarstwem sztalugowym projektował witraże, zajmował się malarstwem ściennym i grafiką. Najczęściej podejmował tematy pejzażowe, były to zwykle niewielkich rozmiarów widoki okolic Krakowa. Jego motywy rodzajowe i akty w handlu antykwarycznym pojawiają się niezwykle rzadko.

Poz. 7, "Letni dworek" - kontakt

Antoni PROCAJŁOWICZ