Teodor AXENTOWICZ "Dziewczyna w zielonej chustce"

Aukcja nr 65 - 14.10.2006

Teodor AXENTOWICZ
"Dziewczyna w zielonej chustce"

olej, deska, 32 x 24 cm;
sygn. p.d.: T. Axentowicz;
na odwrocie pieczątka owalna pracowni ram W. Domańskiego w Warszawie.

Cena wywoławcza:
13 500 zł
Cena uzyskana:
18 000 zł

W latach 1878-1882 studiował w ASP w Monachium w pracowni G. Hackla, A. Wagnera i G. Benczura. W latach 1895-1934 był profesorem SSP w Krakowie oraz w latach 1910 i 1927-1928 rektorem tejże uczelni. Malował portrety, pejzaże, sceny rodzajowe, motywy huculskie i kwiaty. Wystawy w TPSP w Krakowie, Lwowie i PZSP w Warszawie.

Poz. 6, "Dziewczyna w zielonej chustce" - kontakt

Teodor AXENTOWICZ