Ryszard GAWLIKOWSKI "Stodoła w jesiennym pejzażu"

Aukcja nr 63 - 10.06.2006

Ryszard GAWLIKOWSKI
"Stodoła w jesiennym pejzażu"

olej, sklejka, 48 x 38cm;
sygn. p.d.: R. Gawlikowski

Cena wywoławcza:
2 700 zł

Malarz, uczeń krakowskiej SSP w pracowni Wyczółkowkiego. Studia kontynuował w Monachium, ich uzupełnieniem były podróże artystyczne do Wenecji, Wiednia i Chorwacji. Mieszkał we Lwowie, po wojnie osiadł w Tarnowie. Wystawiał w lwowskim TPSP, w TZSP w Warszawie, po 1945 był członkiem ZPAP. Malował odznaczające się biegłym opanowaniem warsztatu pejzaże, portrety osób z kręgu lwowskiej elity intelektualnej, typy huculskie.

Poz. 5, "Stodoła w jesiennym pejzażu" - kontakt

Ryszard GAWLIKOWSKI