Jerzy KARSZNIEWICZ "Niebieski dworek"

Aukcja nr 63 - 10.06.2006

Jerzy KARSZNIEWICZ
"Niebieski dworek"

olej, tektura, 14 x 21cm;
sygn. l.d.: J Karszniewicz

Cena wywoławcza:
2 200 zł

Malarz, uczeń Cynka, Malczewskiego, Mehoffera i Stanisławskiego w krakowskiej ASP (1895-1901). Studia uzupełniał w paryskiej École des Beaux- Arts. Na stałe mieszkał w Krakowie. Był członkiem kilku stowarzyszeń artystycznych, m.in. Jednorogu, brał udział w wystawach TPSP, TZSP, wystawiał również w Poznaniu i Lwowie. Najczęściej malował pejzaże, pozostając pod wyraźnym wpływem twórczości Stanisławskiego. Posługiwał się szeroką, miękka plamą i jasną kolorystką.

Poz. 1, "Niebieski dworek" - kontakt

Jerzy KARSZNIEWICZ