Alfonsa KANIGOWSKA "Dziewczyna w zielonej bluzce"

Aukcja nr 63 - 10.06.2006

Alfonsa KANIGOWSKA
"Dziewczyna w zielonej bluzce"

olej, płótno naklejone na tekturę, 16 x 12cm;
sygn. p.g. i p.d.: A. Kanigowska

Cena wywoławcza:
1 500 zł

Malarka, kształciła się w prywatnej szkole malarstwa i sztuki stosowanej dla kobiet Bronisławy Poświkowej w Warszawie, m.in. u K. Alchimowicza, a także prywatnie u Gersona. Studia kontynuowała w Paryżu, mieszkała w Warszawie i w Rudnikach k. Częstochowy, gdzie miała majątek. Poza malarstwem sztalugowym wykonywała miniatury na kości słoniowej, projektowała gobeliny, zdobiła parawany i wachlarze. Wystawiała w Wilnie, Warszawie, Krakowie i Lwowie.

Poz. 8, "Dziewczyna w zielonej bluzce" - kontakt

Alfonsa KANIGOWSKA