Lech KOŁDZIEJCZYK „Zapomniany horyzont. Płonąca ćma”, 1990

„Zapomniany horyzont. Płonąca ćma”, 1990

olej, płótno, 160 x 90 cm,
sygnatura i autorski opis na odwrocie: Lech Kołodziejczyk / olej / „Zapomniany horyzont” / „Płonąca ćma” / 1990.

Cena wywoławcza:
6 500 zł

Malarz i pedagog, urodzony w Raciborzu, związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. Kształcił się w katowickim Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, uzyskując w 1978 dyplom w pracowniach Tadeusza Grabowskiego i Andrzeja Pietscha. Od 2004 kieruje Katedrą Malarstwa w Instytucie Sztuki UŚ w Cieszynie. Miał ok. 100 wystaw indywidualnych, brał udział w licznych wystawach zbiorowych, jest autorem m.in. cykli malarskich o tytułach: „Fantomanie”, „Kosmogonie”, „Luminofory”, „Księga słońca”, „Lirykony”, „Głowy”, „Rytmy Pamięci”, „Zapomniany horyzont”.

Poz. 9, „Zapomniany horyzont. Płonąca ćma”, 1990 - kontakt