Leszek PIASECKI „Ułani w natarciu”

„Ułani w natarciu”

olej, płótno, 81,5 x 139,5 cm
sygn. l. d.: Leszek Piasecki

Cena wywoławcza:
16 000 zł
Cena uzyskana:
20 000 zł

Malarz, w latach 1946-1952 studiował w krakowskiej ASP, absolutorium uzyskał w 1952 u
Jerzego Fedkowicza. Przyjaźnił się z Jerzym Kossakiem, w którego pracowni malował. Od 1974 mieszkał i pracował w Wiedniu. Najchętniej podejmował tematykę batalistyczną, szukając inspiracji w malarstwie Zygmunta Rozwadowskiego, Stanisława Kaczora-Batowskiego i Kossaków.

Poz. 32, „Ułani w natarciu” - kontakt