Stanisław KOSTRZEWSKI „Scena z variete”, 1895

„Scena z variete”, 1895

olej, płótno, 48 x 63 cm;
sygn. p. d.: S. Kostrzewski / 95

Cena wywoławcza:
12 000 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł

Malarz, syn Franciszka, uczeń Wojciecha Gersona. Studia malarskie kontynuował w akademii monachijskiej i uzupełniał w Paryżu. Brał udział w wystawach warszawskiego TZSP. W opinii współczesnych był wytrawnym rysownikiem i dobrym kolorystą. Malował portrety i pejzaże, wykonywał rysunki do czasopism.

Poz. 24, „Scena z variete”, 1895 - kontakt