Zdzisław LACHUR „Rozstrzelanie rabinów”, 1961

„Rozstrzelanie rabinów”, 1961

tusz, tempera, karton, 50,5 x 69 cm,
sygn. l. d.: Z. Lachur 61.
Na odwrocie autorski opis ołówkiem: 22 Z. Lachur / Rozstrzelanie rabinów / 69 x 50,5 / tusz tempera.
Stan zachowania: krawędzie kartonu w kilku miejscach uszkodzone.
Obraz z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Cena wywoławcza:
2 800 zł

Poz. 11, „Rozstrzelanie rabinów”, 1961 - kontakt