Zygmunt BRACHMAŃSKI „Rozkwitająca”

„Rozkwitająca”

brąz, zielona patyna, wys. 40 cm,
sygn. monogramem wiązanym: ZB.

Cena wywoławcza:
11 000 zł

Rzeźbiarz i medalier związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. W latach 1953-1959 kształcił się w krakowskiej ASP uzyskując w 1959 dyplom u prof. J. Bandury. Jest autorem pomników, m.in. Wojciecha Korfantego w Katowicach, pomnika Harcerzy Września w Katowicach, statuetki Śląskiego Wawrzynu Literackiego, Laur Konrada - Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje", rzeźb w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Wykonał kilka pomników Jana Pawła II, projektował i wykonywał pomniki i wystroje wnętrz dla kościołów. 14 grudnia 2007 z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Poz. 65, „Rozkwitająca” - kontakt