Bronisława RYCHTER-JANOWSKA „Przed dworem”

„Przed dworem”

olej, tektura naklejona na tekturę, 23,5 x 33,5 cm,
sygn. p. d.: B. Rychter-Janowska.

Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:

Malarka, kształciła się w akademii monachijskiej (1898-1901), naukę kontynuowała w akademii florenckiej i w Rzymie, a także w Krakowie u J. Stanisławskiego. W latach 1909-1910 prowadziła szkołę malarstwa w Starym Sączu. Malowała niewielkich rozmiarów pejzaże, widoki dworów polskich, ich stylowe wnętrza, martwe natury i portrety.

Poz. 22, „Przed dworem” - kontakt