Feliks Michał WYGRZYWALSKI „Na arenie”

„Na arenie”

olej, płótno naklejone na tekturę, 63 x 78 cm,
sygn. l. d.: F.M. Wygrzywalski / (na arenie).
Na odwrocie nalepka z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego z 17 lutego 1944.

Cena wywoławcza:
28 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

Malarz, uczeń akademii monachijskiej i paryskiej Académie Julian. Po 1900 zamieszkał w Rzymie, w 1907 przeniósł się do Lwowa. Poza malarstwem sztalugowym zajmował się scenografią, projektował witraże. Wśród często podejmowanych tematów pejzażowych wiele miejsca zajmują motywy marynistyczne, widoki rzymskiej Campanii i Capri. Tematyka rodzajowa to sceny arabskie, rybacy neapolitańscy, egzotyczne piękności.

Poz. 25, „Na arenie” - kontakt