Bogumił BURZYŃSKI „Dziewczyna na lato”

„Dziewczyna na lato”

brąz, zielona patyna, wys. 39 cm,
sygn. monogramem: BB.

Cena wywoławcza:
3 800 zł

Rzeźbiarz związany z katowickim środowiskiem artystycznym, absolwent zakopiańskiej PLSP im. A. Kenara, kształcił się na wydziale rzeźby ASP w Krakowie, gdzie w 1988 uzyskał dyplom. Od 1991 pracował jako nauczyciel rzeźby w PLSP i ZSP w Katowicach. Artysta zajmuje się twórczością rzeźbiarską w zakresie rzeźby monumentalnej, kameralnej, medalierstwa, wykonuje małe formy rzeźbiarskie. Jest autorem wielu realizacji w kraju i za granicą, m.in. projektu „Pomnika Obrońców Katowic z 1939 roku” w Katowicach Panewnikach, rzeźb w śląskich kościołach, m.in. monumentalnej kompozycji 108 błogosławionych z rzeźbami portretowymi postaci Bł. Ks. E. Szramka i Bł. Ks. J. Czempiela w katowickiej Katedrze Archidiecezjalnej. Jest także autorem tablic okolicznościowych z portretami, m.in. Św. Jana Pawła II, kard. Wyszyńskiego, kard. Hlonda, Wojciecha Korfantego, Józefa Wolnego, tablic „Solidarności", „9 z Wujka”, 75 rocznicy I Sesji Sejmu Śląskiego, tablic patronów szkół i osób zasłużonych dla województwa śląskiego.

Poz. 66, „Dziewczyna na lato” - kontakt