Halina DĄBROWSKA „Bójka chłopców żydowskich”, 1993

„Bójka chłopców żydowskich”, 1993

olej, płótno, 35 x 46 cm,
sygn. i tytuł p. d.: Bójka chłopców 3. V. 1993 H. Dąbrowska.
Na odwrocie autorski opis: Bójka chłopców 35 x 45 ol. 3. V. 1993 / Halina Dąbrowska, Kraków, Łazarza 9/3, oraz drukowana nalepka Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach z tekstem maszynowym: 70. Judaica.

Cena wywoławcza:
2 000 zł

Malarka, z zawodu lekarka psychiatra. Twórczością artystyczną zajęła się w 1963, uprawiała malarstwo, rzeźbę w drewnie, tkactwo artystyczne. W 1976 została przyjęta do ZPAP. Jednym z jej ulubionych tematów był Kraków – Planty, Wawel, motywy z Kazimierza. Artystka brała udział w wystawach zbiorowych i miała liczne wystawy indywidualne w kraju i za granica, m.in. w Krakowie, Zakopanem, Warszawie, Berlinie, Bratysławie, Bonn, Bremie, Wiedniu. Jej prace znajdują się w Muzeum Etnograficznym w Warszawie i Krakowie.

Poz. 4, „Bójka chłopców żydowskich”, 1993 - kontakt