14 MAJA 2022 - godz. 16.00

TELEFON: 519 564 625; 32 253 99 22

metal srebrzony (Britannia metal), wkład szkło bezbarwne, szlifowane, wym.: 14,5 x 40 x 13,5 cm; ażurowy owalny korpus na 4 wygiętych nóżkach, z dwoma wydatnymi, ażurowymi uchwytami, dekorowany motywem płynnej wici roślinnej; znak Württembergische Metallwarenfabrik, Geislingen: WMFB I/O as, oraz numer modelu: 252. Stan zachowania: dr. wyszczerbienia na krótszych bokach szklanego wkładu.
SECESYJNA ŻARDINIERA WMF, ok. 1900
Cena wywoławcza:
2 600 zł

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - kontakt

: czarka w formie łódeczki z wyniesionymi uchwytami, krótki gładki trzon, stopa w formie rombu; wym.: 7,5 x 12 x 5 cm, waga 95,31 g, srebro pr. 13, znak zwolnienia („Tax(frei)stempel”) z literą D (litera urzędu miasta Lwowa) z lat 1810-1824, znak złotnika nieczytelny.

REZERWACJA
SREBRNA SOLNICZKA KLASYCYSTYCZNA LWÓW, pocz. XIX w.
czarka w formie łódeczki z wyniesionymi uchwytami, krótki gładki trzon, stopa w formie rombu; wym.: 7,5 x 12 x 5 cm, waga 95,31 g, srebro pr. 13, znak zwolnienia („Tax(frei)stempel”) z literą D (litera urzędu miasta Lwowa) z lat 1810-1824, znak złotnika nieczytelny. REZERWACJA
Cena wywoławcza:
1 400 zł

: w formie dwuramiennego świecznika z ośmioma tulejkami, kolista, wysklepiona stopa, trzon tralkowy, zwieńczony gwiazdą Dawida i dodatkową tulejką na ruchomym trzonie (szames), ramiona w formie gałązek z tulejkami, powierzchnia dekorowana reliefowym motywem kwiatowym; wys. 20,5 cm, waga 417 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886.
SREBRNA LAMPA CHANUKOWA, k. XIX w.
w formie dwuramiennego świecznika z ośmioma tulejkami, kolista, wysklepiona stopa, trzon tralkowy, zwieńczony gwiazdą Dawida i dodatkową tulejką na ruchomym trzonie (szames), ramiona w formie gałązek z tulejkami, powierzchnia dekorowana reliefowym motywem kwiatowym; wys. 20,5 cm, waga 417 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886.
Cena wywoławcza:
3 200 zł
Cena uzyskana:
4 800 zł

: prostokątny korpus o zaokrąglonych dłuższych bokach, dekorowany reliefową sceną rodzajową przed karczmą, wew. wkład na zapałki, mosiężny ze śladami srebrzenia; wym.: 6 x 4,5 x 1,5 cm, srebro pr. 0,925, punca niemieckiej firmy J.D. Schleissner & Söhne, Hanau, od 1817, na mosiężnym wkładzie wybite: D.R.G.M.S. oraz EPEHA.
Niemcy, ok. 1910
SREBRNE PUDEŁKO NA ZAPAŁKI, HANAU, ok. 1910
prostokątny korpus o zaokrąglonych dłuższych bokach, dekorowany reliefową sceną rodzajową przed karczmą, wew. wkład na zapałki, mosiężny ze śladami srebrzenia; wym.: 6 x 4,5 x 1,5 cm, srebro pr. 0,925, punca niemieckiej firmy J.D. Schleissner & Söhne, Hanau, od 1817, na mosiężnym wkładzie wybite: D.R.G.M.S. oraz EPEHA. Niemcy, ok. 1910
Cena wywoławcza:
600 zł
Cena uzyskana:
600 zł