14 MAJA 2022 - godz. 16.00

TELEFON: 519 564 625; 32 253 99 22

Franciszek STAROWIEYSKI :
pastel, papier o wym.: 21 x 29,5 cm, naklejony na brązowy karton o wym.: 60,5 x 50 cm,
sygn. na papierze monogramem wiązanym z datą p. d.: 16 FS 88 / W; na kartonie, pod obrazem, autorski tytuł i monogram wiązany z datą: święta zamęczona na śmierć serią 40 orgazmów archangielskich / 16 FS 88.
Na odwrocie tektury zabezpieczającej podobrazie stempel Muzeum Narodowego w Warszawie z informacją o braku zakazu wywozu za granicę.
„Święta zamęczona na śmierć serią 40 orgazmów archangielskich”, 1988
pastel, papier o wym.: 21 x 29,5 cm, naklejony na brązowy karton o wym.: 60,5 x 50 cm, sygn. na papierze monogramem wiązanym z datą p. d.: 16 FS 88 / W; na kartonie, pod obrazem, autorski tytuł i monogram wiązany z datą: święta zamęczona na śmierć serią 40 orgazmów archangielskich / 16 FS 88. Na odwrocie tektury zabezpieczającej podobrazie stempel Muzeum Narodowego w Warszawie z informacją o braku zakazu wywozu za granicę. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
6 000 zł

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - kontakt

 Stefan SUBERLAK :
litografia, 46,3 x 64,7 cm,
sygn. na kamieniu p. g.: Suberlak S.; długopisem p. d.: Szał grzybowy 1958.
Na odwrocie autorski opis atramentem: Stefan Suberlak / z cyklu „Las” (ołówkiem) 1958 / Szał grzybowy litografia / 48 x 64 cm.
„Szał grzybowy. Z cyklu ‘Las’”, 1958
litografia, 46,3 x 64,7 cm, sygn. na kamieniu p. g.: Suberlak S.; długopisem p. d.: Szał grzybowy 1958. Na odwrocie autorski opis atramentem: Stefan Suberlak / z cyklu „Las” (ołówkiem) 1958 / Szał grzybowy litografia / 48 x 64 cm. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 600 zł

: porcelana, farby naszkliwne, wys. 17 cm,  czarną farbą: hand painted 4829 L.
Figurka z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
FIGURKA „PŁYWACZKA”
porcelana, farby naszkliwne, wys. 17 cm, czarną farbą: hand painted 4829 L. Figurka z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
Cena wywoławcza:
1 200 zł
Cena uzyskana:
20 000 zł

ceramika szkliwiona, wym.: 13 x 33 x 14 cm, autor modelu: Schaff; owalny korpus na 4 nóżkach, dekorowany reliefowym motywem pary lwów; znak wyciskany z lat 1887-1913: BB (Bernard Bloch Porzellan- Ofen und Terrakottafabriken, Eichwald, /Dubi/), wyciskana sygnatura: Schaff, wyciskany numer formy: 7167.
SECESYJNA ŻARDINIERA BERNARD BLOCH
Cena wywoławcza:
1 600 zł