14 MAJA 2022 - godz. 16.00

TELEFON: 519 564 625; 32 253 99 22

Paweł WRÓBEL : olej, karton naklejony na sklejkę, 35 x 50 cm,
niesygnowany, na odwrocie opis ołówkiem:  Wróbel / „Na śniegu”.
Stan zachowania: b. dr. ubytki warstwy malarskiej przy dolnej krawędzi.
Obraz z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
„Na śniegu”
olej, karton naklejony na sklejkę, 35 x 50 cm, niesygnowany, na odwrocie opis ołówkiem: Wróbel / „Na śniegu”. Stan zachowania: b. dr. ubytki warstwy malarskiej przy dolnej krawędzi. Obraz z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
9 500 zł

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - kontakt

Halina DĄBROWSKA :

olej, płótno, 35 x 46 cm,
sygn. i tytuł p. d.: Bójka chłopców 3. V. 1993 H. Dąbrowska.
Na odwrocie autorski opis: Bójka chłopców 35 x 45 ol. 3. V. 1993 / Halina Dąbrowska, Kraków, Łazarza 9/3, oraz drukowana nalepka Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach z tekstem maszynowym: 70. Judaica.
„Bójka chłopców żydowskich”, 1993
olej, płótno, 35 x 46 cm, sygn. i tytuł p. d.: Bójka chłopców 3. V. 1993 H. Dąbrowska. Na odwrocie autorski opis: Bójka chłopców 35 x 45 ol. 3. V. 1993 / Halina Dąbrowska, Kraków, Łazarza 9/3, oraz drukowana nalepka Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach z tekstem maszynowym: 70. Judaica. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
2 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI : akwarela, gwasz, papier, 24 x 15,8 cm,
u dołu napis: „NOWYSACZROSYTASEŁO”.
Na odwrocie  dwie pieczęcie: okrągła z napisem „Pamiątka z Krynicy Nikifor Malarz” oraz prostokątna z napisem „Nikifor Artysta /Krynica Wieś”; tuszem: 500 zł.
„Kościół w Nowym Sączu”
akwarela, gwasz, papier, 24 x 15,8 cm, u dołu napis: „NOWYSACZROSYTASEŁO”. Na odwrocie dwie pieczęcie: okrągła z napisem „Pamiątka z Krynicy Nikifor Malarz” oraz prostokątna z napisem „Nikifor Artysta /Krynica Wieś”; tuszem: 500 zł. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
8 500 zł
Cena uzyskana:
9 000 zł