14 MAJA 2022 - godz. 16.00

TELEFON: 519 564 625; 32 253 99 22

Zofia STRYJEŃSKA:
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP,
61 x 42,5 cm,
sygn. na kamieniu p. g. monogramem z datą: ZS/1917 (w  kartuszu); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera;
Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.
Stan zachowania: przedarcie papieru przy górnej krawędzi.
„13. Lubin z teki Bożki Słowiańskie”, 1918
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP, 61 x 42,5 cm, sygn. na kamieniu p. g. monogramem z datą: ZS/1917 (w kartuszu); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. Stan zachowania: przedarcie papieru przy górnej krawędzi. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 100 zł
Cena uzyskana:
6 000 zł

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - kontakt

Zofia STRYJEŃSKA : autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP,
61,5 x 42,5 cm,
sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS/1917 (w  kartuszu); na odwrocie niebieskim atramentem nieczytelne nazwisko kolekcjonera;
„14. Cyca z teki Bożki Słowiańskie”, 1918
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP, 61,5 x 42,5 cm, sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS/1917 (w kartuszu); na odwrocie niebieskim atramentem nieczytelne nazwisko kolekcjonera; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
4 200 zł

61,5 x 42,5 cm,
sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. śr. monogramem z datą: ZS/1917 (w  kartuszu); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera;
Stan zachowania: b. dr przedarcie papieru przy górnej krawędzi.
„15. Lelum z teki Bożki Słowiańskie”, 1918
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP, 61,5 x 42,5 cm, sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. śr. monogramem z datą: ZS/1917 (w kartuszu); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. Stan zachowania: b. dr przedarcie papieru przy górnej krawędzi. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
13 000 zł

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 23 x 25,5 x 9 cm, projekt formy: Henryk Jędrasiak (1916-2002) z 1956, znak drukowany zielony: Ć (w trójkącie ) / Ćmielów/ Made in Poland. Figurka była eksponowana na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 1957.
FIGURKA „AKT - KOŃSKA WENUS” ĆMIELÓW, ok. 1960
porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 23 x 25,5 x 9 cm, projekt formy: Henryk Jędrasiak (1916-2002) z 1956, znak drukowany zielony: Ć (w trójkącie ) / Ćmielów/ Made in Poland. Figurka była eksponowana na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 1957.
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
4 400 zł

: porcelana, farby naszkliwne, wys. 18 cm, projekt formy: Lubomir Tomaszewski (1923-2018) z  1959, znak drukowany zielony ZPS „Chodzież” w Chodzieży z lat 1964-1980, czerwoną farbą: Ch/117/4903M.
Figurka z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
FIGURKA „ZUZANNA W KĄPIELI” CHODZIEŻ
porcelana, farby naszkliwne, wys. 18 cm, projekt formy: Lubomir Tomaszewski (1923-2018) z 1959, znak drukowany zielony ZPS „Chodzież” w Chodzieży z lat 1964-1980, czerwoną farbą: Ch/117/4903M. Figurka z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
Cena wywoławcza:
1 300 zł
Cena uzyskana:
26 000 zł

: porcelana, farby naszkliwne, wys. 17 cm,  czarną farbą: hand painted 4829 L.
FIGURKA „PŁYWACZKA”
porcelana, farby naszkliwne, wys. 17 cm, czarną farbą: hand painted 4829 L. Figurka z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
Cena wywoławcza:
1 200 zł
Cena uzyskana:
20 000 zł