14 MAJA 2022 - godz. 16.00

TELEFON: 519 564 625; 32 253 99 22

Franz von STUCK :
akwaforta, sucha igła, 28 x 23 cm, wym. arkusza: 50,5 x 36,5 cm,
sygn. oł. p. d.: Franz v. Stuck; na płycie l. d.: Franz Stuck; śr. d. na płycie tytuł: Forellenweiher.
Stan zachowania: liczne rdzawobrązowe przebarwienia (foxing), przedarcia na krawędziach arkusza.
Grafika z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
„Forellenweiher”, ok. 1890
akwaforta, sucha igła, 28 x 23 cm, wym. arkusza: 50,5 x 36,5 cm, sygn. oł. p. d.: Franz v. Stuck; na płycie l. d.: Franz Stuck; śr. d. na płycie tytuł: Forellenweiher. Stan zachowania: liczne rdzawobrązowe przebarwienia (foxing), przedarcia na krawędziach arkusza. Grafika z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
Cena wywoławcza:
1 600 zł

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - kontakt

Zofia STRYJEŃSKA :

autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP,
61,5 x 42,5 cm,
sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS 1917 (w kartuszu); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera;
Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.
Stan zachowania: dr. ubytek i przedarcie papieru l. d.
„1. Światowit z teki Bożki Słowiańskie”, 1918
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP, 61,5 x 42,5 cm, sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS 1917 (w kartuszu); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. Stan zachowania: dr. ubytek i przedarcie papieru l. d.
Cena wywoławcza:
1 200 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA :
60 x 42,5 cm,
sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu p. g. monogramem z datą: ZS 1917 (nad  kartuszem); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera;
Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918 r., odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.
„2. Dziedzilia z teki Bożki Słowiańskie”, 1918
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP, 60 x 42,5 cm, sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu p. g. monogramem z datą: ZS 1917 (nad kartuszem); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918 r., odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
5 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA :
62,5 x 42,5 cm,
sygn. ołówkiem p. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS 1917 (nad kartuszem); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera;
Stan zachowania: dr. przedarcie papieru przy górnej krawędzi.
„3. Radegast z teki Bożki Słowiańskie”, 1918
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP, 62,5 x 42,5 cm, sygn. ołówkiem p. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS 1917 (nad kartuszem); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. Stan zachowania: dr. przedarcie papieru przy górnej krawędzi. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
9 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976):
62 x 42,5 cm,
sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS 1917 (nad kartuszem); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera;
Stan zachowania: ślad zawilgocenia, dr. przedarcie papieru przy górnej krawędzi.
„4. Trygław z teki Bożki Słowiańskie”, 1918
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP, 62 x 42,5 cm, sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS 1917 (nad kartuszem); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. Stan zachowania: ślad zawilgocenia, dr. przedarcie papieru przy górnej krawędzi. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 200 zł
Cena uzyskana:
9 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA : autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP,
62 x 43 cm,
sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu p. d. monogramem z datą: ZS 1917 (nad kartuszem); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera;
Stan zachowania: b. dr. przedarcia papieru przy górnej i dolnej krawędzi.
„5. Pogoda z teki Bożki Słowiańskie”, 1918
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP, 62 x 43 cm, sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu p. d. monogramem z datą: ZS 1917 (nad kartuszem); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. Stan zachowania: b. dr. przedarcia papieru przy górnej i dolnej krawędzi. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA :
61 x 42,5 cm,
sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS/1917 (w kartuszu); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera;
Stan zachowania: przedarcia papieru przy górnej, dolnej i lewej krawędzi.
„7. Boh z teki Bożki Słowiańskie”, 1918
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP, 61 x 42,5 cm, sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS/1917 (w kartuszu); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. Stan zachowania: przedarcia papieru przy górnej, dolnej i lewej krawędzi. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 200 zł
Cena uzyskana:
7 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA: autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP,
61,5 x 42,5 cm,
sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu p. d. monogramem z datą: 1917/ZS (nad kartuszem); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera;
Stan zachowania: dr ubytek papieru w l. d. narożniku.
„8. Marzanka z teki Bożki Słowiańskie”, 1918
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP, 61,5 x 42,5 cm, sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu p. d. monogramem z datą: 1917/ZS (nad kartuszem); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. Stan zachowania: dr ubytek papieru w l. d. narożniku. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1600 zł
Cena uzyskana:
4 000 zł

61,5 x 42,5 cm,
do powyższej pracy dołączona zachowana frontowa część litografowanej okładki, wym.: 61 x 45 cm; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.
„10. Dydek z teki Bożki Słowiańskie. ”, 1918
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP, 61,5 x 42,5 cm, sygn. ołówkiem l. d.: Z. Stryjeńska; na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS/1917 (w kartuszu); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera; do powyższej pracy dołączona zachowana frontowa część litografowanej okładki, wym.: 61 x 45 cm; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 700 zł
Cena uzyskana:
4 000 zł

61 x 42,5 cm,
sygn. na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS/1917 (w  kartuszu); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera;
Stan zachowania: przedarcie  papieru przy lewej krawędzi.
„12. Kupało z teki Bożki Słowiańskie”, 1918
autolitografia barwna, papier czerpany ze znakiem wodnym SFP, 61 x 42,5 cm, sygn. na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS/1917 (w kartuszu); na odwrocie ołówkiem nieczytelne nazwisko kolekcjonera; Wydawnictwo Warsztatów Krakowskich, Kraków, 1918, odbito w Zakładzie Litograficznym Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. Stan zachowania: przedarcie papieru przy lewej krawędzi. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 400 zł
Cena uzyskana:
8 000 zł