14 MAJA 2022 - godz. 16.00

TELEFON: 519 564 625; 32 253 99 22

Franciszek STAROWIEYSKI :
pastel, papier o wym.: 21 x 29,5 cm, naklejony na brązowy karton o wym.: 60,5 x 50 cm,
sygn. na papierze monogramem wiązanym z datą p. d.: 16 FS 88 / W; na kartonie, pod obrazem, autorski tytuł i monogram wiązany z datą: święta zamęczona na śmierć serią 40 orgazmów archangielskich / 16 FS 88.
Na odwrocie tektury zabezpieczającej podobrazie stempel Muzeum Narodowego w Warszawie z informacją o braku zakazu wywozu za granicę.
„Święta zamęczona na śmierć serią 40 orgazmów archangielskich”, 1988
pastel, papier o wym.: 21 x 29,5 cm, naklejony na brązowy karton o wym.: 60,5 x 50 cm, sygn. na papierze monogramem wiązanym z datą p. d.: 16 FS 88 / W; na kartonie, pod obrazem, autorski tytuł i monogram wiązany z datą: święta zamęczona na śmierć serią 40 orgazmów archangielskich / 16 FS 88. Na odwrocie tektury zabezpieczającej podobrazie stempel Muzeum Narodowego w Warszawie z informacją o braku zakazu wywozu za granicę. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
6 000 zł

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - kontakt

Władysław ŻURAWSKI : drzeworyt, 24,3 x 23,1 cm,
sygn. oł. p. d.: WŻurawski; monogramem na klocku  p. d.: ŻW; oł. l. d.: Złożenie Chrystusa do grobu (drzeworyt).
Stan zachowania: dr. pękniecie papieru przy prawej krawędzi.

REZERWACJA
„Złożenie Chrystusa do grobu”
drzeworyt, 24,3 x 23,1 cm, sygn. oł. p. d.: WŻurawski; monogramem na klocku p. d.: ŻW; oł. l. d.: Złożenie Chrystusa do grobu (drzeworyt). Stan zachowania: dr. pękniecie papieru przy prawej krawędzi. *opłata droit de suite REZERWACJA
Cena wywoławcza:
800 zł
Cena uzyskana:

Władysław ŻURAWSKI : drzeworyt, 24,7 x 20,5 cm,
sygn. oł. p. d.: WŻurawski; monogramem na klocku l. śr. i p. śr.: ŻW; oł. l. d.: Madonna z królikiem (drzeworyt).
Za powyższy drzeworyt artysta otrzymał srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie w Padwie w 1931. (I. Rylska „Katalog zbiorów grafiki tom I”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 1983, str. 199, poz. 640).
„Madonna z królikiem”
drzeworyt, 24,7 x 20,5 cm, sygn. oł. p. d.: WŻurawski; monogramem na klocku l. śr. i p. śr.: ŻW; oł. l. d.: Madonna z królikiem (drzeworyt). Za powyższy drzeworyt artysta otrzymał srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie w Padwie w 1931. (I. Rylska „Katalog zbiorów grafiki tom I”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 1983, str. 199, poz. 640). *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
800 zł
Cena uzyskana:
800 zł

Henryk WANIEK :

akwaforta, 32 x 22,8 cm,
niesygnowana.
Praca jest jedną z pięciu akwafort wspólnie tworzących  kompozycję zatytułowaną: „Zatarg między prawdą a fikcją”, w całości reprodukowaną w: „Oneiron. Ezoteryczny Krąg Artystów z Katowic. Katowice –Ratingen 2006”, wyd. KOS, Katowice 2007, il. s. 101.
„Zatarg między prawdą a fikcją”, ok. 1970
akwaforta, 32 x 22,8 cm, niesygnowana. Praca jest jedną z pięciu akwafort wspólnie tworzących kompozycję zatytułowaną: „Zatarg między prawdą a fikcją”, w całości reprodukowaną w: „Oneiron. Ezoteryczny Krąg Artystów z Katowic. Katowice –Ratingen 2006”, wyd. KOS, Katowice 2007, il. s. 101. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 400 zł

Jan NOWAK : linoryt, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej,
57,4 x 50 cm, sygn. oł. p. d.: Jan Nowak 1981 r.; oł. l. d.: Linoryt „Polowanie na głuszce”, monogramem na płycie p. d.: JN 1981.
(„Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 173).
„Polowanie na głuszce”, 1981
linoryt, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej, 57,4 x 50 cm, sygn. oł. p. d.: Jan Nowak 1981 r.; oł. l. d.: Linoryt „Polowanie na głuszce”, monogramem na płycie p. d.: JN 1981. Odbitkę prezentowanej grafiki posiada w swoich zbiorach Muzeum Śląskie w Katowicach. („Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 173).
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
2 600 zł

 Stefan SUBERLAK :
litografia, 46,3 x 64,7 cm,
sygn. na kamieniu p. g.: Suberlak S.; długopisem p. d.: Szał grzybowy 1958.
Na odwrocie autorski opis atramentem: Stefan Suberlak / z cyklu „Las” (ołówkiem) 1958 / Szał grzybowy litografia / 48 x 64 cm.
„Szał grzybowy. Z cyklu ‘Las’”, 1958
litografia, 46,3 x 64,7 cm, sygn. na kamieniu p. g.: Suberlak S.; długopisem p. d.: Szał grzybowy 1958. Na odwrocie autorski opis atramentem: Stefan Suberlak / z cyklu „Las” (ołówkiem) 1958 / Szał grzybowy litografia / 48 x 64 cm. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
1 600 zł