14 MAJA 2022 - godz. 16.00

TELEFON: 519 564 625; 32 253 99 22

Jerzy KOSSAK : olej, tektura, 49 x 74,5 cm,
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1946
Na odwrocie dwie okrągłe pieczęcie: „Jerzy Kossak Kraków Plac Kossaka 4”, oraz pieczątka z autorskim napisem: „Stwierdzam autentycz- /ność tego obrazu / Jerzy Kossak”.
Obraz po konserwacji, ślad pęknięcia tektury.
„Wesele krakowskie”, 1946
olej, tektura, 49 x 74,5 cm, sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1946 Na odwrocie dwie okrągłe pieczęcie: „Jerzy Kossak Kraków Plac Kossaka 4”, oraz pieczątka z autorskim napisem: „Stwierdzam autentycz- /ność tego obrazu / Jerzy Kossak”. Obraz po konserwacji, ślad pęknięcia tektury. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
16 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - kontakt

Zygmunt Józef MENKES : olej, płótno, 71 x 101 cm,
sygn. i dedykacja p. d.: Kochanemu Jankowi / na pamiątkę / ofiarowuje  J. Menkes 916.
Obraz ze zbiorów zaprzyjaźnionego z Józefem Menkesem lwowskiego lekarza ortopedy - dziadka obecnych właścicieli - urodzonego we Lwowie w 1888 i zmarłego w Bytomiu w 1976.
„Dziki w jesiennym pejzażu”, 1916
olej, płótno, 71 x 101 cm, sygn. i dedykacja p. d.: Kochanemu Jankowi / na pamiątkę / ofiarowuje J. Menkes 916. Obraz ze zbiorów zaprzyjaźnionego z Józefem Menkesem lwowskiego lekarza ortopedy - dziadka obecnych właścicieli - urodzonego we Lwowie w 1888 i zmarłego w Bytomiu w 1976. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
54 000 zł

Zygmunt Józef MENKES :
olej, płótno, 47 x 65 cm,
sygn. l. d.: Z. Menkes / 1917.
Obraz po konserwacji.
„Pojenie koni”, 1917
olej, płótno, 47 x 65 cm, sygn. l. d.: Z. Menkes / 1917. Obraz po konserwacji. Obraz ze zbiorów zaprzyjaźnionego z Józefem Menkesem lwowskiego lekarza ortopedy - dziadka obecnych właścicieli - urodzonego we Lwowie w 1888 i zmarłego w Bytomiu w 1976. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
32 000 zł
Cena uzyskana:
34 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ :
olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm,
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
Na odwrocie nieczytelne napisy ołówkiem, na tekturze zabezpieczającej podobrazie drukowana nalepka firmy Juraschek & Hoffmüller z Bytomia, zajmującej się w latach 1933-1940 oprawą obrazów i handlem sztuką.
„Żółte róże w wazonie”
olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm, sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz. Na odwrocie nieczytelne napisy ołówkiem, na tekturze zabezpieczającej podobrazie drukowana nalepka firmy Juraschek & Hoffmüller z Bytomia, zajmującej się w latach 1933-1940 oprawą obrazów i handlem sztuką.
Cena wywoławcza:
7 000 zł
Cena uzyskana:
7 000 zł

Bolesław STAWIŃSKI :
akwarela, papier, 22,5 x 24 cm,
sygn. p.d.: B. Stawiński.
Na odwrocie tektury zabezpieczającej podobrazie autorska nalepka z tekstem atramentem: Stawiński Bolesław / Bytom ul. Józefczaka 8 / Tytuł: Kwitnące drzewo / akwarela; dwie drukowane nalepki z tekstem atramentem: Wojewódzkie Targi Plastyki / Katowice 73 / B. Stawiński / „Kwitnące drzewo” / akwarela 28 x 22 (!).
Praca ze zbiorów rodziny artysty.
„Kwitnące drzewo”
akwarela, papier, 22,5 x 24 cm, sygn. p.d.: B. Stawiński. Na odwrocie tektury zabezpieczającej podobrazie autorska nalepka z tekstem atramentem: Stawiński Bolesław / Bytom ul. Józefczaka 8 / Tytuł: Kwitnące drzewo / akwarela; dwie drukowane nalepki z tekstem atramentem: Wojewódzkie Targi Plastyki / Katowice 73 / B. Stawiński / „Kwitnące drzewo” / akwarela 28 x 22 (!). Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Cena wywoławcza:
1 600 zł