14 MAJA 2022 - godz. 16.00

TELEFON: 519 564 625; 32 253 99 22

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI :
gwasz, akwarela, tektura, 35 x 51 cm,
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1924.
Na odwrocie stempel autorski: Tytuł Planty: jesień / Rozmiar 50x70 / Cena 250 / Soter Jaxa Małachowski / Adres / Kraków ul. Wolska 32, oraz drukowana nalepka TZSP w Warszawie z Salonu Dorocznego 1924 z tekstem atramentem: Soter Jaxa Małachowski / Planty. Jesień / olejny (!) / Podpis S. Małachowski.
„Planty. Jesień”, 1924
gwasz, akwarela, tektura, 35 x 51 cm, sygn. p. d.: S. Jaxa / 1924. Na odwrocie stempel autorski: Tytuł Planty: jesień / Rozmiar 50x70 / Cena 250 / Soter Jaxa Małachowski / Adres / Kraków ul. Wolska 32, oraz drukowana nalepka TZSP w Warszawie z Salonu Dorocznego 1924 z tekstem atramentem: Soter Jaxa Małachowski / Planty. Jesień / olejny (!) / Podpis S. Małachowski. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
12 000 zł
Cena uzyskana:
19 000 zł

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - kontakt

Władysław Ansgary PODKOWIŃSKI : olej, tektura, wym. w świetle passe-partout: 31 x 40 cm,
sygn. l. d.: PODKOWIŃSKI.
Opinia dr. Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej z dnia 8 kwietnia 2022 roku.
Obraz do 1996 należał do kolekcji rodziny z Sosnowca, w dniu 5 października 1996 został wystawiony i  sprzedany na 1 Aukcji DESY Krajowej w Krakowie.
„Praczka”, ok. 1889
olej, tektura, wym. w świetle passe-partout: 31 x 40 cm, sygn. l. d.: PODKOWIŃSKI. Opinia dr. Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej z dnia 8 kwietnia 2022 roku. Obraz do 1996 należał do kolekcji rodziny z Sosnowca, w dniu 5 października 1996 został wystawiony i sprzedany na 1 Aukcji DESY Krajowej w Krakowie.
Cena wywoławcza:
126 000 zł
Cena uzyskana:
126 000 zł

Wojciech KOSSAK : olej, tektura, 49,5 x 61 cm,
sygn. p. d.: W. Kossak
Na odwrocie stempel magazynu przyborów malarskich: Dr. F. Schoenfeld & Co. z Düsseldorfu, oraz okrągły stempel magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicz, mało czytelne 2 stemple dr. Stanisława Dąbrowskiego, biegłego sądowego z Krakowa.
„Zwiad kawaleryjski”
olej, tektura, 49,5 x 61 cm, sygn. p. d.: W. Kossak Na odwrocie stempel magazynu przyborów malarskich: Dr. F. Schoenfeld & Co. z Düsseldorfu, oraz okrągły stempel magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicz, mało czytelne 2 stemple dr. Stanisława Dąbrowskiego, biegłego sądowego z Krakowa.
Cena wywoławcza:
47 000 zł
Cena uzyskana:
47 000 zł

Jerzy KOSSAK:
olej, sklejka, 55 x 80 cm,
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1930
Na odwrocie słabo widoczna okrągła pieczęć: „Jerzy Kossak Kraków Plac Kossaka 4” z numerem atramentem: 0690.
Obraz zakupiony w DESA w latach 1990.
„Działon artylerii konnej zajeżdża na pozycję”, 1930
olej, sklejka, 55 x 80 cm, sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1930 Na odwrocie słabo widoczna okrągła pieczęć: „Jerzy Kossak Kraków Plac Kossaka 4” z numerem atramentem: 0690. Obraz zakupiony w DESA w latach 1990. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
45 000 zł
Cena uzyskana:
45 000 zł