14 MAJA 2022 - godz. 16.00

TELEFON: 519 564 625; 32 253 99 22

Zdzisław LACHUR :
tusz, tempera, karton, 50,5 x 69 cm,
sygn. l. d.: Z. Lachur 61.
Na odwrocie autorski opis ołówkiem: 22 Z. Lachur  / Rozstrzelanie rabinów / 69 x 50,5 / tusz tempera.
Stan zachowania: krawędzie kartonu w kilku miejscach uszkodzone.
Obraz z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
„Rozstrzelanie rabinów”, 1961
tusz, tempera, karton, 50,5 x 69 cm, sygn. l. d.: Z. Lachur 61. Na odwrocie autorski opis ołówkiem: 22 Z. Lachur / Rozstrzelanie rabinów / 69 x 50,5 / tusz tempera. Stan zachowania: krawędzie kartonu w kilku miejscach uszkodzone. Obraz z prywatnych zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
2 800 zł

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 201 - 14. 05. 2022 - kontakt

Eugeniusz DZIERZENCKI :
olej, tektura naklejona na tekturę, 49,5 x 69 cm,
sygn. p. d.: E. Dzierzencki.
Na odwrocie drukowana nalepka autorska z tekstem atramentem: art. malarz E. Dzierzencki / Sopot ul. Kościuszki 66  telefon Nr 524-26 / Fala przybrzeżna o zachodzie słońca / olejny / 70 x 50 / 1958.
„Fala przybrzeżna o zachodzie słońca”, 1958
olej, tektura naklejona na tekturę, 49,5 x 69 cm, sygn. p. d.: E. Dzierzencki. Na odwrocie drukowana nalepka autorska z tekstem atramentem: art. malarz E. Dzierzencki / Sopot ul. Kościuszki 66 telefon Nr 524-26 / Fala przybrzeżna o zachodzie słońca / olejny / 70 x 50 / 1958. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
5 500 zł