DZBAN DO WINA, ok. 1880

DZBAN DO WINA, ok. 1880
DZBAN DO WINA, ok. 1880

korpus szkło warstwowe (cameo glass) mleczne i turkusowe, trawione, matowane, dekorowane motywem narcyzów i kalii (w stylu firm Thomas Webb & Sons i Stevens & Williams, obydwie firmy ze Stourbridge w Wielkiej Brytanii);
oprawa wylewu srebro pr. 0,925, cecha Sheffield z 1881, cecha podatkowa z głową królowej Wiktorii z lat 1838-1890, znak firmy złotniczej: J.D& S. (James Dixon & Sons, Sheffield, rok założenia 1867), na oprawie dedykacja w j. angielskim: Presented to / The Rev. H. L. Nelthropp M.A. F.S.A. / By a Few Burgesses of the / Upper Norwood Ward / as a Token of Their Respect & Esteem / July 1883; wys. 24,5 cm. Stan zachowania b. dobry.

Cena wywoławcza:
4 200 zł

Wielebny H. L. Nelthropp M.A. F.S.A. (1820-1901) w 1894 ofiarował swoje bogate zbiory zegarów, zegarków i pieczęci Kompanii Zegarmistrzowskiej, w ramach podziękowania kompania zamówiła jego portret, obecnie w Muzeum Zegarmistrzostwa w Londynie.
(źródło: https://collection.sciencemuseumgroup.org.uk/objects/co8559866/portrait-of-the-reverand-henry-nelthropp-ma-fsa-1820-1901-painting-portrait)

Poz. 81, DZBAN DO WINA, ok. 1880 - kontakt

DZBAN DO WINA, ok. 1880