Alfons DŁUGOSZ „Zamek w Wiśniczu”, 1943

„Zamek w Wiśniczu”, 1943

akwarela, tektura, 61,5 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: A. Długosz 1943

Cena wywoławcza:
3 600 zł

Malarz, fotograf, pedagog. Kształcił się w Państwowej Szkole Przemysłu Artystycznego w Berlinie oraz w akademii drezdeńskiej. W czasie II wojny związał się z Wieliczką, gdzie był inicjatorem ratowania zabytkowych komór i urządzeń tamtejszej kopalni soli. Zbierał pamiątki związane z historią przemysłu solnego na ziemiach polskich. Pełnił funkcję kustosza Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Poz. 39, „Zamek w Wiśniczu”, 1943 - kontakt