Stanisław Ignacy FABIJAŃSKI „Widok na Katedrę Wawelską”

„Widok na Katedrę Wawelską”

akwarela, papier naklejony na tekturę, 50 x 35 cm,
sygn. l.d.: St. Fabijański.
Na odwrocie tektury pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicz.

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Cena uzyskana:
2 800 zł

Malarz, uczeń krakowskiej SSP m.in. u Feliksa Szynalewskiego, Leopolda Loefflera i Jana Matejki. Studia kontynuował w akademii monachijskiej. Odbył podróże do Włoch i Paryża. Na stałe osiadł w Krakowie. Znany głównie jako malarz architektury Krakowa, chętnie sięgał do tematów rodzajowo-historycznych oraz wątków legionowych.

Poz. 40, „Widok na Katedrę Wawelską” - kontakt