Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) „Uszkodzona oś”

„Uszkodzona oś”

olej, płótno, 50 x 80 cm,
sygn. p.d.: Cz. Wasilewski

Cena wywoławcza:
14 000 zł
Cena uzyskana:
19 000 zł

Był popularnym w okresie międzywojennym malarzem samoukiem. Tworzył obrazy o tematyce rodzajowej inspirowane malarstwem Brandta, Chełmońskiego i Kossaków. Malował zaprzęgi, kuligi, polowania, ułanów. Właściwe nazwisko to Czesław Wasilewski, artysta w latach międzywojennych swoje prace sygnował także „Zygmuntowicz”, stawiając przed nazwiskiem inicjał I. lub F.

Poz. 44, „Uszkodzona oś” - kontakt