Eugeniusz GEPPERT „Generał Dwernicki na czele kawalerii"

Eugeniusz GEPPERT „Generał Dwernicki na czele kawalerii
„Generał Dwernicki na czele kawalerii"

akwarela, papier, 43 x 64,5cm,
sygn. l.d.: Eugeniusz Geppert
Stan zachowania: dr. podklejenia górnej krawędzi papieru.

  • droit de suite
Cena wywoławcza:
6 500 zł

Malarz, związany z wrocławskim środowiskiem artystycznym. Kształcił się w krakowskiej ASP, odbył dwuletnie stypendium w Paryżu. Po wojnie osiadł we Wrocławiu. Był profesorem wrocławskiej PWSSP. Najczęściej podejmował tematykę batalistyczną, malował portrety konne, polowania, wyścigi, a także wrocławskie pejzaże.

Poz. 48, „Generał Dwernicki na czele kawalerii" - kontakt