Olgierd BIERWIACZONEK „Akt siedzącej dziewczyny”

„Akt siedzącej dziewczyny”

olej, płótno, 70 x 50 cm,
niesygnowany.
Obraz ofiarowany obecnemu właścicielowi bezpośrednio przez Olgierda Bierwiaczonka z końcem lat 70. XX w.

Cena wywoławcza:
5 500 zł

Malarz, związany ze śląskim środowiskiem artystycznym, uczeń E. Eibischa w warszawskiej ASP. Po uzyskaniu dyplomu w 1956 osiadł na Śląsku, do 1974 zajmował się również pracą dydaktyczną. W latach 1965-1976 współpracował z warszawską Grupą Malarzy Realistów. Miał 22 wystawy indywidualne, jego prace znajdują się w zbiorach wielu polskich muzeów. Najbardziej znany i ceniony jako portrecista, malował również pejzaże i martwe natury. Obecnie w Muzeum Śląskim w Katowicach prezentowana jest obszerna wystawa retrospektywna prac artysty.

Poz. 53, „Akt siedzącej dziewczyny” - kontakt