23 października 2021 - godz. 16.00

stop cynowy, srebrzenie, wym.: 7 x 32 x 25 cm; płaskie lustro o owalnej formie, z lekko wyniesionym brzegiem, dekorowane reliefowym motywem liści i kiści winogron, kabłąkowaty uchwyt w formie plastycznej gałązki; znak w owalu: Br. Henneberg / (gwiazda sześcioramienna) / Warszawa, wybity numer 2009.
SECESYJNA PATERA BR. HENNEBERG, ok. 1910
Cena wywoławcza:
2 000 zł

Poz. , Aukcja nr 196 - 23. 10. 2021 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 196 - 23. 10. 2021 - kontakt

czajnik (wys. 21 cm), podgrzewacz (wys. 10 cm), dzbanek do herbaty (wys. 11 cm), mlecznik (9,5 cm), cukiernica (9,5 cm), taca (41 x 65 cm);
korpusy w formie spłaszczonej kuli, żeberkowane, wydatne wylewy dekorowane reliefowymi motywami akantu, muszli i masek, płaskie pokrywy na zawiasach, uchwyty czajnika i dzbanka drewno, cukiernica i mlecznik wew. złocone, prostokątna taca z gładkim lustrem i dwoma uchwytami;
waga 5680 g, srebro pr. 0,925, londyńska cecha z 1909, znak firmy złotniczej: G & S Co. Ltd. (Goldsmiths and Silversmiths Co. Ltd., Londyn), na spodzie stopy wybity napis: Goldsmiths and Silversmiths Company / 112 Regent Street W, taca z cechą Sheffield z 1919, monogram złotnika GH (Georg Hape, Sheffield, 1 ćw. XX w.). Stan zachowania: wymieniony sztyft w zawiasie pokrywy czajnika.
SREBRNY KOMPLET DO HERBATY, ok. 1909
czajnik (wys. 21 cm), podgrzewacz (wys. 10 cm), dzbanek do herbaty (wys. 11 cm), mlecznik (9,5 cm), cukiernica (9,5 cm), taca (41 x 65 cm); korpusy w formie spłaszczonej kuli, żeberkowane, wydatne wylewy dekorowane reliefowymi motywami akantu, muszli i masek, płaskie pokrywy na zawiasach, uchwyty czajnika i dzbanka drewno, cukiernica i mlecznik wew. złocone, prostokątna taca z gładkim lustrem i dwoma uchwytami; waga 5680 g, srebro pr. 0,925, londyńska cecha z 1909, znak firmy złotniczej: G & S Co. Ltd. (Goldsmiths and Silversmiths Co. Ltd., Londyn), na spodzie stopy wybity napis: Goldsmiths and Silversmiths Company / 112 Regent Street W, taca z cechą Sheffield z 1919, monogram złotnika GH (Georg Hape, Sheffield, 1 ćw. XX w.). Stan zachowania: wymieniony sztyft w zawiasie pokrywy czajnika.
Cena wywoławcza:
29 000 zł

: sześcioramienne,  siedmioświecowe; stopy koliste, wysklepione, trzony tralkowe w formie fragmentu zwężającej się ku dołowi kolumny zwieńczonej trzema baranimi głowami i girlandami, trzony zakończone tulejkami, ramiona w formie esowatych gałązek, tulejki cylindryczne, pod tulejkami koliste profitki, płaszcz stopy i trzon kanelowane, krawędzie stopy i profitek obwiedzione reliefowym motywem liści laurowych;
wys. 50 cm, waga 8076 g, srebro pr. 0,925, londyńska cecha  z 1877, cecha podatkowa z głową królowej Wiktorii z lat 1838-1890, monogram złotnika (pod koroną) RG (Robert Garrard II, Londyn, rok założenia 1822), na krawędzi stopy wybity napis: R & S Garrard Panton St. London. Stan zachowania dobry.
PARA SREBRNYCH KANDELABRÓW ROBERT GARRARD II, 1877
sześcioramienne, siedmioświecowe; stopy koliste, wysklepione, trzony tralkowe w formie fragmentu zwężającej się ku dołowi kolumny zwieńczonej trzema baranimi głowami i girlandami, trzony zakończone tulejkami, ramiona w formie esowatych gałązek, tulejki cylindryczne, pod tulejkami koliste profitki, płaszcz stopy i trzon kanelowane, krawędzie stopy i profitek obwiedzione reliefowym motywem liści laurowych; wys. 50 cm, waga 8076 g, srebro pr. 0,925, londyńska cecha z 1877, cecha podatkowa z głową królowej Wiktorii z lat 1838-1890, monogram złotnika (pod koroną) RG (Robert Garrard II, Londyn, rok założenia 1822), na krawędzi stopy wybity napis: R & S Garrard Panton St. London. Stan zachowania dobry.
Cena wywoławcza:
40 000 zł