23 października 2021 - godz. 16.00

Franciszek KURZEJA :

płaskorzeźba w węglu, wym.: 24 x 13 x 10,5 cm,
sygn. na odwrocie rytym monogramem wiązanym: FK.
Na podstawie nalepka z dedykacją: Szczęść Boże / Andrzejowi / życzy „Stara Strzecha (?) / Górnicza” / z kop. „Katowice” / (podpisy nieczytelne) / 7. 06. 19 (data nieczytelna) K-ce.
„Święta Barbara”
płaskorzeźba w węglu, wym.: 24 x 13 x 10,5 cm, sygn. na odwrocie rytym monogramem wiązanym: FK. Na podstawie nalepka z dedykacją: Szczęść Boże / Andrzejowi / życzy „Stara Strzecha (?) / Górnicza” / z kop. „Katowice” / (podpisy nieczytelne) / 7. 06. 19 (data nieczytelna) K-ce.
Cena wywoławcza:
1 600 zł

Poz. , Aukcja nr 196 - 23. 10. 2021 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 196 - 23. 10. 2021 - kontakt

: porcelana, natrysk czarną farbą, technika drapania, złocenie, wym.: 22 x 13cm; znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice”.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960
Wzór prezentowanej maski nie był jak dotąd reprodukowany w publikacjach dotyczących Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”.
MASKA „DZIEWCZYNA W KAPELUSZU” STEATYT, ok. 1960
porcelana, natrysk czarną farbą, technika drapania, złocenie, wym.: 22 x 13cm; znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice”. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960 Wzór prezentowanej maski nie był jak dotąd reprodukowany w publikacjach dotyczących Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”.
Cena wywoławcza:
1 000 zł

: porcelana, czarna farba naszkliwna, złocenie, wys. 25 cm; znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice” / Ręcznie malowane / Made in Poland / (czarna farbą) R.R.
Stan zachowania b. dobry
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 117, il. 25).
WAZON FASON R.R. STEATYT, ok. 1960
porcelana, czarna farba naszkliwna, złocenie, wys. 25 cm; znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice” / Ręcznie malowane / Made in Poland / (czarna farbą) R.R. Stan zachowania b. dobry (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 117, il. 25).
Cena wywoławcza:
600 zł

: porcelana, czarna farba naszkliwna, złocenie, wym.: 33 x 32 cm; lustro dekorowane nieregularną fakturą z sylwetowym motywem 3 rybek; znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice”. Stan zachowania b. dobry
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 214, il. 142).
PATERA TRÓJKĄTNA STEATYT, ok. 1960
porcelana, czarna farba naszkliwna, złocenie, wym.: 33 x 32 cm; lustro dekorowane nieregularną fakturą z sylwetowym motywem 3 rybek; znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice”. Stan zachowania b. dobry (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 214, il. 142).
Cena wywoławcza:
800 zł

: korpus szkło warstwowe (cameo glass) mleczne i turkusowe, trawione, matowane,  dekorowane motywem narcyzów i kalii  (w stylu firm Thomas Webb & Sons i Stevens & Williams, obydwie firmy ze  Stourbridge w Wielkiej Brytanii);
oprawa wylewu srebro pr. 0,925, cecha Sheffield z 1881, cecha podatkowa z głową królowej Wiktorii z lat 1838-1890, znak firmy złotniczej: J.D& S. (James Dixon & Sons, Sheffield, rok założenia 1867), na oprawie dedykacja w j. angielskim: Presented to / The Rev. H. L. Nelthropp M.A.  F.S.A. / By a Few Burgesses of the / Upper Norwood Ward / as a Token of Their Respect & Esteem / July 1883; wys. 24,5 cm. Stan zachowania b. dobry.
DZBAN DO WINA, ok. 1880
korpus szkło warstwowe (cameo glass) mleczne i turkusowe, trawione, matowane, dekorowane motywem narcyzów i kalii (w stylu firm Thomas Webb & Sons i Stevens & Williams, obydwie firmy ze Stourbridge w Wielkiej Brytanii); oprawa wylewu srebro pr. 0,925, cecha Sheffield z 1881, cecha podatkowa z głową królowej Wiktorii z lat 1838-1890, znak firmy złotniczej: J.D& S. (James Dixon & Sons, Sheffield, rok założenia 1867), na oprawie dedykacja w j. angielskim: Presented to / The Rev. H. L. Nelthropp M.A. F.S.A. / By a Few Burgesses of the / Upper Norwood Ward / as a Token of Their Respect & Esteem / July 1883; wys. 24,5 cm. Stan zachowania b. dobry.
Cena wywoławcza:
4 200 zł