23 października 2021 - godz. 16.00

: porcelana, natrysk czarną farbą, technika drapania, złocenie, wym.: 22 x 13cm; znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice”.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960
Wzór prezentowanej maski nie był jak dotąd reprodukowany w publikacjach dotyczących Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”.
MASKA „DZIEWCZYNA W KAPELUSZU” STEATYT, ok. 1960
porcelana, natrysk czarną farbą, technika drapania, złocenie, wym.: 22 x 13cm; znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice”. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960 Wzór prezentowanej maski nie był jak dotąd reprodukowany w publikacjach dotyczących Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”.
Cena wywoławcza:
1 000 zł
Cena uzyskana:
1 000 zł

Poz. , Aukcja nr 196 - 23. 10. 2021 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 196 - 23. 10. 2021 - kontakt

: porcelana, czarna farba naszkliwna, złocenie, wys. 25 cm; znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice” / Ręcznie malowane / Made in Poland / (czarna farbą) R.R.
Stan zachowania b. dobry
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 117, il. 25).
WAZON FASON R.R. STEATYT, ok. 1960
porcelana, czarna farba naszkliwna, złocenie, wys. 25 cm; znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice” / Ręcznie malowane / Made in Poland / (czarna farbą) R.R. Stan zachowania b. dobry (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 117, il. 25).
Cena wywoławcza:
600 zł
Cena uzyskana:
1 300 zł

: porcelana, czarna farba naszkliwna, złocenie, wym.: 33 x 32 cm; lustro dekorowane nieregularną fakturą z sylwetowym motywem 3 rybek; znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice”. Stan zachowania b. dobry
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 214, il. 142).
PATERA TRÓJKĄTNA STEATYT, ok. 1960
porcelana, czarna farba naszkliwna, złocenie, wym.: 33 x 32 cm; lustro dekorowane nieregularną fakturą z sylwetowym motywem 3 rybek; znak drukowany szary: „Steatyt / ZB / Katowice”. Stan zachowania b. dobry (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 214, il. 142).
Cena wywoławcza:
800 zł
Cena uzyskana:
1 000 zł

: korpus szkło warstwowe (cameo glass) mleczne i turkusowe, trawione, matowane,  dekorowane motywem narcyzów i kalii  (w stylu firm Thomas Webb & Sons i Stevens & Williams, obydwie firmy ze  Stourbridge w Wielkiej Brytanii);
oprawa wylewu srebro pr. 0,925, cecha Sheffield z 1881, cecha podatkowa z głową królowej Wiktorii z lat 1838-1890, znak firmy złotniczej: J.D& S. (James Dixon & Sons, Sheffield, rok założenia 1867), na oprawie dedykacja w j. angielskim: Presented to / The Rev. H. L. Nelthropp M.A.  F.S.A. / By a Few Burgesses of the / Upper Norwood Ward / as a Token of Their Respect & Esteem / July 1883; wys. 24,5 cm. Stan zachowania b. dobry.
DZBAN DO WINA, ok. 1880
korpus szkło warstwowe (cameo glass) mleczne i turkusowe, trawione, matowane, dekorowane motywem narcyzów i kalii (w stylu firm Thomas Webb & Sons i Stevens & Williams, obydwie firmy ze Stourbridge w Wielkiej Brytanii); oprawa wylewu srebro pr. 0,925, cecha Sheffield z 1881, cecha podatkowa z głową królowej Wiktorii z lat 1838-1890, znak firmy złotniczej: J.D& S. (James Dixon & Sons, Sheffield, rok założenia 1867), na oprawie dedykacja w j. angielskim: Presented to / The Rev. H. L. Nelthropp M.A. F.S.A. / By a Few Burgesses of the / Upper Norwood Ward / as a Token of Their Respect & Esteem / July 1883; wys. 24,5 cm. Stan zachowania b. dobry.
Cena wywoławcza:
4 200 zł
Cena uzyskana:
4 200 zł

stop cynowy, srebrzenie, wym.: 7 x 32 x 25 cm; płaskie lustro o owalnej formie, z lekko wyniesionym brzegiem, dekorowane reliefowym motywem liści i kiści winogron, kabłąkowaty uchwyt w formie plastycznej gałązki; znak w owalu: Br. Henneberg / (gwiazda sześcioramienna) / Warszawa, wybity numer 2009.
SECESYJNA PATERA BR. HENNEBERG, ok. 1910
Cena wywoławcza:
2 000 zł

czajnik (wys. 21 cm), podgrzewacz (wys. 10 cm), dzbanek do herbaty (wys. 11 cm), mlecznik (9,5 cm), cukiernica (9,5 cm), taca (41 x 65 cm);
korpusy w formie spłaszczonej kuli, żeberkowane, wydatne wylewy dekorowane reliefowymi motywami akantu, muszli i masek, płaskie pokrywy na zawiasach, uchwyty czajnika i dzbanka drewno, cukiernica i mlecznik wew. złocone, prostokątna taca z gładkim lustrem i dwoma uchwytami;
waga 5680 g, srebro pr. 0,925, londyńska cecha z 1909, znak firmy złotniczej: G & S Co. Ltd. (Goldsmiths and Silversmiths Co. Ltd., Londyn), na spodzie stopy wybity napis: Goldsmiths and Silversmiths Company / 112 Regent Street W, taca z cechą Sheffield z 1919, monogram złotnika GH (Georg Hape, Sheffield, 1 ćw. XX w.). Stan zachowania: wymieniony sztyft w zawiasie pokrywy czajnika.
SREBRNY KOMPLET DO HERBATY, ok. 1909
czajnik (wys. 21 cm), podgrzewacz (wys. 10 cm), dzbanek do herbaty (wys. 11 cm), mlecznik (9,5 cm), cukiernica (9,5 cm), taca (41 x 65 cm); korpusy w formie spłaszczonej kuli, żeberkowane, wydatne wylewy dekorowane reliefowymi motywami akantu, muszli i masek, płaskie pokrywy na zawiasach, uchwyty czajnika i dzbanka drewno, cukiernica i mlecznik wew. złocone, prostokątna taca z gładkim lustrem i dwoma uchwytami; waga 5680 g, srebro pr. 0,925, londyńska cecha z 1909, znak firmy złotniczej: G & S Co. Ltd. (Goldsmiths and Silversmiths Co. Ltd., Londyn), na spodzie stopy wybity napis: Goldsmiths and Silversmiths Company / 112 Regent Street W, taca z cechą Sheffield z 1919, monogram złotnika GH (Georg Hape, Sheffield, 1 ćw. XX w.). Stan zachowania: wymieniony sztyft w zawiasie pokrywy czajnika.
Cena wywoławcza:
29 000 zł