23 października 2021 - godz. 16.00

Juliusz KOSSAK :

szkic ołówkiem, papier (ze względu na rozległe uszkodzenia papier zdublowany na bibułkę japońską), 43,5 x 33 cm,
u dołu z lewej potwierdzenie autentyczności przez Wojciecha Kossaka: Oryginalny rysunek mojego / ś.p. Ojca Juliusza do obrazu / Ces. Napoleon III z c. Eugenią / na polowaniu. Obraz olejny (?)  / (tekst nieczytelny) w mojem posiadaniu / Wojciech Kossak
Stan zachowania: szkic po konserwacji.
„Cesarz Napoleon III z żoną Eugenią na polowaniu”
szkic ołówkiem, papier (ze względu na rozległe uszkodzenia papier zdublowany na bibułkę japońską), 43,5 x 33 cm, u dołu z lewej potwierdzenie autentyczności przez Wojciecha Kossaka: Oryginalny rysunek mojego / ś.p. Ojca Juliusza do obrazu / Ces. Napoleon III z c. Eugenią / na polowaniu. Obraz olejny (?) / (tekst nieczytelny) w mojem posiadaniu / Wojciech Kossak Stan zachowania: szkic po konserwacji.
Cena wywoławcza:
3 800 zł

Poz. , Aukcja nr 196 - 23. 10. 2021 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 196 - 23. 10. 2021 - kontakt

Juliusz KOSSAK :
olej, płótno dublowane, 47,5 x 37,5 cm,
u dołu z prawej oraz na odwrocie płótna potwierdzenie autentyczności przez Wojciecha Kossaka: Portret Sufczyńskiego / zrobiony za młodych lat przez ś. p. Ojca / mojego Juliusza / Wojciech Kossak / 1937.
Stan zachowania: po konserwacji.
Powyższa praca, reprezentująca wczesny okres twórczości Juliusza Kossaka, pochodzi ze zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
„Portret pana Sufczyńskiego na koniu”
olej, płótno dublowane, 47,5 x 37,5 cm, u dołu z prawej oraz na odwrocie płótna potwierdzenie autentyczności przez Wojciecha Kossaka: Portret Sufczyńskiego / zrobiony za młodych lat przez ś. p. Ojca / mojego Juliusza / Wojciech Kossak / 1937. Stan zachowania: po konserwacji. Powyższa praca, reprezentująca wczesny okres twórczości Juliusza Kossaka, pochodzi ze zbiorów doc. Józefa Ligęzy (1910-1972), wybitnego etnografa, folklorysty, zbieracza śląskich pieśni ludowych, w latach 1963-1972 dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
Cena wywoławcza:
27 000 zł