23 października 2021 - godz. 16.00

Władysław Ukleja :

olej, tektura, 43 x 64 cm
sygn. p.d.: W. Ukleja 49.
Na odwrocie dwie nalepki: drukowana wypełniona tekstem maszynowym ZZPAP w Katowicach: Doroczna Wystawa Malarstwa Rzeźby / i Grafiki 1949 r./ Autor Ukleja Władysław / Tytuł Wiosna na Śląsku / technika olej / (atramentem) wym. 64 x 43 cm,
oraz drukowana nalepka Salonu Wystawowego ZZPAP w Gliwicach z tekstem atramentem: Wystawa Plastyków Gliwickich / autor Ukleja Władysław / adres Arkońska 11 m 3/ Wiosna na Śląsku / komisarz wystawy Szymańska (?).
„Wiosna na Śląsku”, 1949
olej, tektura, 43 x 64 cm sygn. p.d.: W. Ukleja 49. Na odwrocie dwie nalepki: drukowana wypełniona tekstem maszynowym ZZPAP w Katowicach: Doroczna Wystawa Malarstwa Rzeźby / i Grafiki 1949 r./ Autor Ukleja Władysław / Tytuł Wiosna na Śląsku / technika olej / (atramentem) wym. 64 x 43 cm, oraz drukowana nalepka Salonu Wystawowego ZZPAP w Gliwicach z tekstem atramentem: Wystawa Plastyków Gliwickich / autor Ukleja Władysław / adres Arkońska 11 m 3/ Wiosna na Śląsku / komisarz wystawy Szymańska (?). *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
2 000 zł

Poz. , Aukcja nr 196 - 23. 10. 2021 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 196 - 23. 10. 2021 - kontakt

Karol KŁOSOWSKI : pastel, tektura 48 x 38,5 cm,
sygn. p.d.: K. Kłosowski / Zakopane
Na odwrocie tektury zabezpieczającej podobrazie autorski opis i dedykacja atramentem: Fragment z „Dol. Olczyskiej” (pastel) / Karol Kłosowski / Zakopane; Skromną pracę  - Doktorowi Kralowi – za troskliwą opiekę / w Sanatorium Nauczycielskim – ofiaruje – wdzięczny pacjent. / Zakopane K.K. 1965; (ołówkiem) Obraz pastelowy / nie może być niczym przygniatany / jako nie utrwalony. / Pod utrwalaczem czernieje.
„Fragment z Doliny Olczyskiej”, 1925
pastel, tektura 48 x 38,5 cm, sygn. p.d.: K. Kłosowski / Zakopane Na odwrocie tektury zabezpieczającej podobrazie autorski opis i dedykacja atramentem: Fragment z „Dol. Olczyskiej” (pastel) / Karol Kłosowski / Zakopane; Skromną pracę - Doktorowi Kralowi – za troskliwą opiekę / w Sanatorium Nauczycielskim – ofiaruje – wdzięczny pacjent. / Zakopane K.K. 1965; (ołówkiem) Obraz pastelowy / nie może być niczym przygniatany / jako nie utrwalony. / Pod utrwalaczem czernieje. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
2 000 zł