23 października 2021 - godz. 16.00

Danuta DUDEK-BŁESZYŃSKA :

olej, płótno, 149 x 105,5 cm,
sygn. p.d.: D. D. Błeszyńska 1964
Na odwrocie na krosnach autorski tytuł: „Mistycyzm Wschodu”, oraz niekompletna nalepka z fragmentem stempla Prezydium Rady Narodowej Miasta Krakowa z 17. VIII. 1964.
„Mistycyzm Wschodu”, 1964
olej, płótno, 149 x 105,5 cm, sygn. p.d.: D. D. Błeszyńska 1964 Na odwrocie na krosnach autorski tytuł: „Mistycyzm Wschodu”, oraz niekompletna nalepka z fragmentem stempla Prezydium Rady Narodowej Miasta Krakowa z 17. VIII. 1964. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
6 500 zł

Poz. , Aukcja nr 196 - 23. 10. 2021 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 196 - 23. 10. 2021 - kontakt

Zdzisław STANEK :

olej, płótno, 58 x 75 cm,
sygn. p.d.: Z. Stanek / 56
Obraz został ofiarowany rodzinie obecnych właścicieli przez Zdzisława Stanka.
Podobny kompozycyjnie do prezentowanej pracy obraz „Butelki i światło”, 1956, olej, płótno, ze  zbiorów  Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jest reprodukowany  w: „Katowicki Underground artystyczny po 1953”, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Katowice 2004, s. 462, il. 1.
„Karafki i butelki. Stół po przyjęciu”, 1956
olej, płótno, 58 x 75 cm, sygn. p.d.: Z. Stanek / 56 Obraz został ofiarowany rodzinie obecnych właścicieli przez Zdzisława Stanka. Podobny kompozycyjnie do prezentowanej pracy obraz „Butelki i światło”, 1956, olej, płótno, ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jest reprodukowany w: „Katowicki Underground artystyczny po 1953”, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Katowice 2004, s. 462, il. 1. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
12 000 zł