Erwin SÓWKA „Złoty deszcz”, ok. 2005

„Złoty deszcz”, ok. 2005

olej, płótno, 46 x 66 cm,
sygn. p.d.: Sówka Erwin 1966.
Na odwrocie na krosnach napis flamastrem: „Złoty deszcz” 2005 r.
Obraz reprodukowany w: „Sztukmistrz Erwin Sówka retrospektywnie”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2012, il. s. 170.

Cena wywoławcza:
13 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł

Urodzony w Szopienicach emerytowany górnik, członek Grupy Janowskiej. Artysta pozostawał pod wpływem wiedzy okultystycznej, fascynowała go egzotyka kultur starożytnego Wschodu, bliski był mu krąg kultury śląskiej. Bohaterką wielu jego prac malarskich jest postać kobieca, ukazana na tle egzotycznej, pełnej symboli scenerii.

Poz. 10, „Złoty deszcz”, ok. 2005 - kontakt