Adam SETKOWICZ „Wyjazd na polowanie”

„Wyjazd na polowanie”

olej, płótno, 45 x 95,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:
13 500 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł

Malarz, w latach 1891-1894 kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. Swą popularność zawdzięcza tematyce rodzajowej i pejzażowej, silnie osadzonej w realiach polskiej wsi. Do najbardziej znanych motywów należą sceny rodzajowe rozgrywające się w zimowym pejzażu – wyjazdy na polowania, zaprzęgi z saniami. Był bardzo dobrym akwarelistą, jego kompozycje olejne to najczęściej motywy rodzajowe ukazane na tle wiejskiego pejzażu, rozległych pól i pastwisk.

Poz. 38, „Wyjazd na polowanie” - kontakt