Jerzy POTRZEBOWSKI „Pejzaż zimowy z dorożką”, 1968

„Pejzaż zimowy z dorożką”, 1968

olej, płótno, 43,5 x 50,5 cm,
sygn. p.d.: 68 Jerzy Potrzebowski

Cena wywoławcza:
5 000 zł
Cena uzyskana:
8 500 zł

Malarz, uczeń krakowskiej ASP w pracowniach Pautscha, Pieńkowskiego i Rzepińskiego (1945-50), potem jej wieloletni wykładowca. Malował realistyczne pejzaże, sceny batalistyczne i rodzajowe. Jednym z jego ulubionych motywów były konie.

Poz. 41, „Pejzaż zimowy z dorożką”, 1968 - kontakt