Witold PAŁKA „Akt w pracowni”

Witold PAŁKA  „Akt w pracowni”
„Akt w pracowni”

olej, płótno, 90 x 100 cm,
sygn. p.g.: Pałka W.
Obraz zakupiony bezpośrednio od Witolda Pałki.

Cena wywoławcza:
25 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

Malarz, uczeń krakowskiej ASP w pracowniach E. Eibischa, J. Fedkowicza i W. Taranczewskiego, dyplom w 1953. Był wieloletnim przewodniczącym Rady Artystycznej Malarzy w Zarządzie Okręgu ZPAP w Katowicach, członkiem grupy „Arkat”. Mieszkał i pracował w Katowicach. Artysta jest wytrawnym kolorystą, powtarzającym się motywem w jego obrazach są wnętrza teatralne, sale koncertowe, kawiarnie, miejsca spotkań wytwornych, eleganckich kobiet.

Poz. 18, „Akt w pracowni” - kontakt

Witold PAŁKA  „Akt w pracowni”