22 maja 2021 - godz. 16.00

nić metalowa, przędza jedwabna, frędzla, tkanina jednostronna, wym.: 412 x 40 cm, niesygnowany; pola zakończeń z trzema symetrycznymi motywami krzaczków kwiatowych, gęsto i równomiernie rozgałęzionych, szlaczki pionowe z sześcioma  odmianami osiowych motywów kwiatowych, szlaczki poziome z dwoma osiowymi motywami kwiatowymi przeplatanymi wicią, pólka z trzema rodzajami dekoracji: I- dwa osiowe motywy kwiatowe przeplatane wicią, II- falista wić z motywami liściastymi,  III- osiowy motyw kwiatowy na przemian z osiowym motywem krzaczków; tło jasnobrązowe, motywy kwiatowe w kolorach jasnoczerwonym, niebieskim i kremowym. Stan zachowania: przetarcia w miejscach złożenia pasa, dr. uszkodzenia  brzegu pasa przy polach zakończeń (brak fragmentu nitki brzeżnej) oraz nieliczne przetarcie wzdłuż wątkowe w obydwóch polach zakończeń.
PAS KONTUSZOWY, 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza:
30 000 zł

Poz. , Aukcja nr 192 - 22. 05. 2021 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 192 - 22. 05. 2021 - kontakt