22 maja 2021 - godz. 16.00

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo aukcja była zamknięta dla publiczności.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami 192. aukcji zobacz katalog aukcji>>
zobacz katalog aukcji>>

Poz. 20. Maksymilian FEUERRING (1896-1985)
„Portret młodej kobiety w zielonej sukni”
olej, płótno, 115 x 79 cm
sygn. l.d.: M Feuerring

Paweł WRÓBEL : olej, płótno, 41 x 66 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1972 r.
Na odwrocie drukowana nalepka: Keller Galerie / Marianne Kühn / Roteichenweg 5 / 5 Köln 80 (Dellbrück) / Telefon (0221) 68 83 38; informacja Urzędu Konserwatorskiego o wywozie za granicę z 1977. Na ramie 2 nalepki z tekstem maszynowym w j. niemieckim: Pawel Wrobel  / Leben Und Treiben in der Bergwerkstadt; Strasseszenein der Kleinstadt Szopienice.

Prezentowany obraz o tytule „Stadt im Zeichen des Bergbaus” reprodukowany w: „Die Sammlung Marianne Kühn - Naive Kunst“, katalog Vestisches Museum Recklinghausen, 2003, il. na ss. 224, 269.
Obraz był eksponowany na wystawie; „Frömmigkeit und Nachtgesichte - Naive Kunst aus Polen im Spiegel der Moderne“ w Kunsthalle Recklinghausen w 2016, z kolekcji Marianne Kühn z Kolonii. Do wystawy nie opublikowano odrębnego katalogu.
„Ulica w śląskim miasteczku. Szopienice”, 1972
olej, płótno, 41 x 66 cm, sygn. p.d.: Wróbel P 1972 r. Na odwrocie drukowana nalepka: Keller Galerie / Marianne Kühn / Roteichenweg 5 / 5 Köln 80 (Dellbrück) / Telefon (0221) 68 83 38; informacja Urzędu Konserwatorskiego o wywozie za granicę z 1977. Na ramie 2 nalepki z tekstem maszynowym w j. niemieckim: Pawel Wrobel / Leben Und Treiben in der Bergwerkstadt; Strasseszenein der Kleinstadt Szopienice. Prezentowany obraz o tytule „Stadt im Zeichen des Bergbaus” reprodukowany w: „Die Sammlung Marianne Kühn - Naive Kunst“, katalog Vestisches Museum Recklinghausen, 2003, il. na ss. 224, 269. Obraz był eksponowany na wystawie; „Frömmigkeit und Nachtgesichte - Naive Kunst aus Polen im Spiegel der Moderne“ w Kunsthalle Recklinghausen w 2016, z kolekcji Marianne Kühn z Kolonii. Do wystawy nie opublikowano odrębnego katalogu.
Cena wywoławcza:
9500 zł
Cena uzyskana:
14 000 zł

Poz. , Aukcja nr 192 - 22. 05. 2021 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 192 - 22. 05. 2021 - kontakt

Ewald GAWLIK : olej, płótno, 69 x 86 cm,
sygn. l.d.: E. Gawlik 77.
Na odwrocie autorski opis: „Ul. Zamkowa / w Janowie /  Ewald Gawlik / rok 1977, oraz stemple Urzędu Konserwatorskiego i informacja o wywozie za granicę.
Obraz został zakupiony bezpośrednio od Ewalda Gawlika.
„Ulica Zamkowa w Janowie”, 1977
olej, płótno, 69 x 86 cm, sygn. l.d.: E. Gawlik 77. Na odwrocie autorski opis: „Ul. Zamkowa / w Janowie / Ewald Gawlik / rok 1977, oraz stemple Urzędu Konserwatorskiego i informacja o wywozie za granicę. Obraz został zakupiony bezpośrednio od Ewalda Gawlika.
Cena wywoławcza:
14 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł

Erwin SÓWKA : olej, płótno, 46 x 66 cm,
sygn. p.d.: Sówka Erwin 1966.
Na odwrocie na krosnach napis flamastrem: „Złoty deszcz” 2005 r.
Obraz reprodukowany w:  „Sztukmistrz Erwin Sówka retrospektywnie”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2012, il. s. 170.
„Złoty deszcz”, ok. 2005
olej, płótno, 46 x 66 cm, sygn. p.d.: Sówka Erwin 1966. Na odwrocie na krosnach napis flamastrem: „Złoty deszcz” 2005 r. Obraz reprodukowany w: „Sztukmistrz Erwin Sówka retrospektywnie”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2012, il. s. 170.
Cena wywoławcza:
13 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł