22 maja 2021 - godz. 16.00

Utagawa HIROSHIGE :

plansza 90. z serii „Sto słynnych widoków Edo” („Meisho Edo hyakkei”),
tytuł serii i planszy p.g.,
drzeworyt barwny, papier, wym.: 36,3 x 24,7 cm (oban),
sygn. przy marginesie l.śr.: Hiroshige ga
pieczęć wydawcy na marginesie l.d.: Uwo-ya-Heikichi (Uwo-Ei),
stempel cenzora na marginesie p.g.: aratame,
pieczęć z datą na marginesie p.g.: 9. miesiąc roku Smoka (1856).
Stan zachowania: dobry, górna krawędź lekko przycięta, papier naklejony na karton, pomarszczenia przy górnym marginesie, przy lewej krawędzi 8 dziurek.
Opinia Pani Małgorzaty Martini, starszego kustosza w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
„Widok ulicy Saruwaka w nocy. Saruwaka–machi yoru no kei”
plansza 90. z serii „Sto słynnych widoków Edo” („Meisho Edo hyakkei”), tytuł serii i planszy p.g., drzeworyt barwny, papier, wym.: 36,3 x 24,7 cm (oban), sygn. przy marginesie l.śr.: Hiroshige ga pieczęć wydawcy na marginesie l.d.: Uwo-ya-Heikichi (Uwo-Ei), stempel cenzora na marginesie p.g.: aratame, pieczęć z datą na marginesie p.g.: 9. miesiąc roku Smoka (1856). Stan zachowania: dobry, górna krawędź lekko przycięta, papier naklejony na karton, pomarszczenia przy górnym marginesie, przy lewej krawędzi 8 dziurek. Opinia Pani Małgorzaty Martini, starszego kustosza w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Cena wywoławcza:
4 000 zł

Poz. , Aukcja nr 192 - 22. 05. 2021 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 192 - 22. 05. 2021 - kontakt

Lew DOBRZYŃSKI :
akwaforta, miękki werniks, 28,5 x 34,5,
sygn. oł. p.d.: L. Dobrzyński; oł. ld.: Wilno-Zarzecze.
Grafika z wileńskich zbiorów dr. Kazimierza Pelczara, profesora Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitnego naukowca, prekursora onkologii w Polsce.
„Wilno-Zarzecze. Domy nad Wilenką”, 1935
akwaforta, miękki werniks, 28,5 x 34,5, sygn. oł. p.d.: L. Dobrzyński; oł. ld.: Wilno-Zarzecze. Grafika z wileńskich zbiorów dr. Kazimierza Pelczara, profesora Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitnego naukowca, prekursora onkologii w Polsce.
Cena wywoławcza:
1 200 zł
Cena uzyskana:
2 200 zł

Joan MITCHELL :
oryginalna litografia barwna, 38 x 56 cm,
podwójna plansza (ślad złożenia) z portfolia wydanego przez Museum of Art, Carnegie Institute, w związku z wystawą malarstwa Joan Mitchell, Sama Francisa i Walasse Tinga, Pittsburgh, 1973, wydanie pierwsze i jedyne.
„Bez tytułu”, 1973
oryginalna litografia barwna, 38 x 56 cm, podwójna plansza (ślad złożenia) z portfolia wydanego przez Museum of Art, Carnegie Institute, w związku z wystawą malarstwa Joan Mitchell, Sama Francisa i Walasse Tinga, Pittsburgh, 1973, wydanie pierwsze i jedyne.
Cena wywoławcza:
1 700 zł