22 maja 2021 - godz. 16.00

Stanisław POPŁAWSKI : terakota, wys. 41 cm, sygn. z prawej strony u dołu: Popławski.
„Studium” popiersia kobiety, z głową o formie zbliżonej do prezentowanej rzeźby, reprodukowane w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego.
(Źródło: https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/126294/).
„Studium głowy kobiecej”
terakota, wys. 41 cm, sygn. z prawej strony u dołu: Popławski. „Studium” popiersia kobiety, z głową o formie zbliżonej do prezentowanej rzeźby, reprodukowane w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego. (Źródło: https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/126294/). *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
4 000 zł

Poz. , Aukcja nr 192 - 22. 05. 2021 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 192 - 22. 05. 2021 - kontakt

Tomasz SĘTOWSKI :
brąz – odlew na wosk tracony,  wys. 40,5 cm,
sygn. z prawej strony pod zgiętą w łokciu ręką: Sętowski.
Rzeźba zakupiona bezpośrednio od Tomasza Sętowskiego.
Rzeźba reprodukowana w: „Tomasz Sętowski. Teatr magiczny”, wydawnictwo MUZA SA, Warszawa, 2000, il. s. 118.
„Architektoniczna”
brąz – odlew na wosk tracony, wys. 40,5 cm, sygn. z prawej strony pod zgiętą w łokciu ręką: Sętowski. Rzeźba zakupiona bezpośrednio od Tomasza Sętowskiego. Rzeźba reprodukowana w: „Tomasz Sętowski. Teatr magiczny”, wydawnictwo MUZA SA, Warszawa, 2000, il. s. 118. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
18 000 zł

porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 26,5 x 16  cm; na groszkowanym tle reliefowy motyw postaci stojącej dziewczyny i kotka; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice. Stan zachowania: b. db.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 155, il. 55).
TALERZYK NAŚCIENNY „DZIEWCZYNA Z KOTKIEM” STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 26,5 x 16 cm; na groszkowanym tle reliefowy motyw postaci stojącej dziewczyny i kotka; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice. Stan zachowania: b. db. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 155, il. 55).
Cena wywoławcza:
350 zł

: porcelana, czerwona farba naszkliwna, złocenie, metal fakturowany, barwiony na czarno, wym.: 22 x 42 x 11 cm, porcelanowe profitki i podstawa wykonane w Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych  „Steatyt”, całość wg projektu Ady Chmiel.
Warsztat Kowalstwa Zdobniczego i Ceramiki inż. Ada Chmiel, Katowice, ok. 1968
ŚWIECZNIK SZEŚCIORAMIENNY STEATYT
porcelana, czerwona farba naszkliwna, złocenie, metal fakturowany, barwiony na czarno, wym.: 22 x 42 x 11 cm, porcelanowe profitki i podstawa wykonane w Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”, całość wg projektu Ady Chmiel. Warsztat Kowalstwa Zdobniczego i Ceramiki inż. Ada Chmiel, Katowice, ok. 1968
Cena wywoławcza:
1 000 zł 1180 zł
Cena uzyskana:
Rezerwacja

szkło bezbarwne, powlekane (warstwa szkła mlecznego), w dolnej partii nakrapiane (wprasowane płatki szkła czerwonego), nitkowane, iryzujące, wys. 35 cm; korpus w dolnej partii z trzema regularnymi, ukośnymi wgnieceniami, w górnej partii kulisty, z trzykrotnie wgiętym do wewnątrz wylewem, delikatnie dekorowany zygzakowato wtopionymi, fioletowymi nitkami. Stan zachowania b. dobry.
WAZON PALLME-KÖNIG (?), ok. 1910
Cena wywoławcza:
4 000 zł

: korpus szkło kryształowe, bezbarwne, dekorowane spiralnymi puklami, szlifowane, szyjka w srebrnej oprawie z pokrywą na zawiasie, esowaty uchwyt, powierzchnie ze srebra dekorowane spiralnym rowkowaniem, krawędzie dekorowane reliefowym motywem liściastym; wys. 24 cm, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886, sygnatura detalisty: Gutruf (Hamburg). Stan zachowania: dr. wyszczerbienia na dnie korpusu. Niemcy, ok. 1890
DZBAN DO WINA, ok. 1890
korpus szkło kryształowe, bezbarwne, dekorowane spiralnymi puklami, szlifowane, szyjka w srebrnej oprawie z pokrywą na zawiasie, esowaty uchwyt, powierzchnie ze srebra dekorowane spiralnym rowkowaniem, krawędzie dekorowane reliefowym motywem liściastym; wys. 24 cm, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886, sygnatura detalisty: Gutruf (Hamburg). Stan zachowania: dr. wyszczerbienia na dnie korpusu. Niemcy, ok. 1890
Cena wywoławcza:
2 200 zł
Cena uzyskana:

: owalny, kanelowany korpus na 4 nóżkach, z wysklepioną pokrywą na zawiasie; wym.: 10 x 14 x 11 cm, waga 347 g, srebro, wew. ślady złocenia, pr. 3 (0,800), polska cecha z lat 1931-1962, Urząd Probierczy w Krakowie, monogram złotnika BJ (Józef Baran, od 1937).
SREBRNA CUKIERNICA ART DECO
owalny, kanelowany korpus na 4 nóżkach, z wysklepioną pokrywą na zawiasie; wym.: 10 x 14 x 11 cm, waga 347 g, srebro, wew. ślady złocenia, pr. 3 (0,800), polska cecha z lat 1931-1962, Urząd Probierczy w Krakowie, monogram złotnika BJ (Józef Baran, od 1937).
Cena wywoławcza:
3 400 zł
Cena uzyskana: