Jan DUTKIEWICZ „Szyb kopalniany”, 1976

„Szyb kopalniany”, 1976

olej, płótno, 73 x 60 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz 76.
Na odwrocie napis tuszem: Godło / „Śląsk”.

Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
4 000 zł

Malarz, uczeń Pautscha i Kamockiego w krakowskiej ASP, od 1945 związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. W latach 1950-1977 był kierownikiem pracowni malarstwa krakowskiej filii ASP w Katowicach. Twórczość Dutkiewicza zdominowana jest zagadnieniami kolorystycznymi, w rozwiązaniach formalno-przestrzennych artysta chętnie nawiązuje do twórczości Cezanne`a.

Poz. 5, „Szyb kopalniany”, 1976 - kontakt