Jakob MELCHER „Sprzedawczyni warzyw z Bałkanów”, 1880

„Sprzedawczyni warzyw z Bałkanów”, 1880

olej, płótno, 63 x 42 cm,
sygn. l.d.: J. Melcher München 1880.
Na odwrocie ramy nalepka z tekstem atramentem: J. Melcher München / 28 Schillerstr., oraz fragment drukowanej nalepki firmy Kugler & Cie.
Obraz o tytule „Gemüse-Verkäuferin in Slavonien” z 1880 był eksponowany na wystawie w Kunstakademie w Dreźnie w 1880 i opisany w katalogu wystawy, s.25, poz. 106. (Katalog der von der Kön. Akademie der bildenden Künste in Dresden alljährlich veranstalteten Kunstausstellung 1880); Friedrich von Boetticher, „Malerwerke des neunzehnten Jahrhunderts”, Pantheon Verlag, Lipsk, 1941, t. II, s. 12.
Obraz po konserwacji.

(Źródło:https://de.wikisource.org/wiki/Seite:Katalog_Kunstausstellung_Kunstakademie_Dresden_1880_bis_1882.pdf/29)

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
18 000 zł

Niemiecki malarz, rysownik i autor litografii. Kształcił się w akademii monachijskiej. Litografii uczył się w pracowni Dominika Haiza. Przez pewien czas przebywał w Wiedniu. Tworzył kompozycje rodzajowe, zajmował się litografią, jest m.in. autorem serii „Austriackie ubiory” i „Typy austriackich piękności”, wykonywał litograficzne reprodukcje m.in. wg obrazów F.G. Waldmüllera. Jego liczne rysunki i prace litograficzne znajdują się w zbiorach Miejskiego Muzeum Historycznego w Monachium.

Poz. 32, „Sprzedawczyni warzyw z Bałkanów”, 1880 - kontakt