Paweł STELLER „Portret Wiktorii Polewkowej”, 1972

„Portret Wiktorii Polewkowej”, 1972

ołówek, pastel, papier, 57 x 39 cm,
sygn. p.d.: P. Steller / Katowice 1972.
Na odwrocie drukowana nalepka BWA w Katowicach z tekstem długopisem: Nr leg. 1125 / Paweł Steller / Katowice / Portret Polewkowej / ołówek / 350 x 360.
Powyższa praca powstała na zamówienie syna Państwa Polewków, którzy przyjaźnili się z Pawłem Stellerem.

Cena wywoławcza:
1 600 zł

Grafik, malarz, pedagog, związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. Studiował we Lwowie, Pradze i grafikę u W. Skoczylasa w warszawskiej SSP. Z technik graficznych uprawiał głównie drzeworyt, z technik malarskich akwarelę. Prace graficzne artysty cechuje perfekcyjne opanowanie warsztatu i realistyczne, wyraziste opracowanie tematu.

Poz. 48, „Portret Wiktorii Polewkowej”, 1972 - kontakt